poniedziałek, 14 września 2015

OLIMPIJSKIE POŻEGNANIE LATA - 19.09.2015

19 września 2015 r., sobota, godz. 11:00-17:00. Tę datę należy zapamiętać bezwzględnie. Tego dnia przed katowickim „Spodkiem" oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Polski Komitet Olimpijski przy współpracy z Miastem Katowice zorganizuje „Olimpijskie Pożegnanie Lata" - wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.


Ta wspaniała impreza nawiązuje charakterem do stołecznych Pikników Olimpijskich, które organizowane od lat przez Polski Komitet Olimpijski, na stałe wpisały się w kalendarz największych ogólnodostępnych imprez o charakterze rekreacyjno-sportowym nie tylko w Warszawie, czy na Mazowszu.

A będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo tak upalne lato trzeba pożegnać równie gorącą imprezą. Wyjątkowe bo pierwsze, no i… dlatego, że olimpijskie. W programie znajdą się spotkania z polskimi medalistami olimpijskimi, warsztaty edukacyjne, skocznia narciarska, rampa BMX, wyścigi kolarskie, strefa promocyjna EURO 2016 w piłce ręcznej, ale także walki bokserskie, zapasy oraz niespotykana nigdzie indziej ilość atrakcji, nowych konkurencji i dyscyplin sportowych nie tylko w olimpijskim wydaniu. Tam trzeba po prostu być!

Miejsce będzie także wyjątkowe, bo jeśli „Spodek" zna już cała Polska, to imponujące swoim majestatem Międzynarodowe Centrum Kongresowe w sąsiedztwie przepięknej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) trzeba zobaczyć na własne oczy. 19 września nadarzy się ku temu doskonała okazja.

Organizatorzy zapewniają, że teren wokół „Spodka", MCK i NOSPR zamienią w prawdziwe święto sportu, arenę rozgrywek, gier i pojedynków, gdzie każdy od 1 do 100 lat będzie mógł spróbować swoich sił w ulubionych dyscyplinach sportowych, a nawet zmierzyć się z mistrzami olimpijskimi.

Zapraszamy wszystkich kibiców sportu! Wstęp wolny - nie tolerujemy żadnych biletów! Zabierzcie tylko dobre humory!

Program wydarzenia:
Program imprezy „Olimpijskie Pożegnanie Lata”
AKROBATYKA
- Skoki z rozbiegu na materac (z batuciku) dla dzieci pod okiem instruktora
- Air Track - dmuchana ścieżka z filmu - ćwiczenia skocznościowe pod okiem zawodnika
- Pokazy akrobatyczne

ARMWRESTLING
- Otwarty turniej dla zawodników, publiczności rozgrywany w kategoriach wagowych:
Juniorzy - prawa ręka: do 63 kg, do 78 kg, +78 kg
Juniorki - prawa ręka: Open
Mężczyźni - prawa ręka: do 63 kg, 78 kg, 95 kg, +95 kg
Kobiety - OPEN prawa ręka
- Mini-turnieje dla dzieci rozgrywane w przez cały dzień imprezy
- „Spróbuj się z mistrzem” - pojedynki z mistrzem armwrestlingowym - zabawa
- Konkurencje siłowe: „Sprawdź swój uchwyt”

BADMINTON
11:00 - Otwarcie stanowiska i przywitanie gości
11:05 - ABC badmintona - podstawowe zasady
11:20 - Konkurs badmintonowy dla dzieci
11:40 - Zapisy do turnieju badmintona - gry pojedyncze
11:50 - Mecz pokazowy kadry (lub instruktorów)
12:00 - Rozpoczęcie rozgrywek turnieju singlowego
13:00 - ABC badmintona, konkurs wiedzy o badmintonie
13:10 - Konkurs gier i zabaw badmintonowych dla rodzin
13:40 - Pokazy gry w powerizer’ach
13:50 - Pokazy gry w speedmintona
13:00 - Mecz pokazowy gier podwójnych kadry (lub instruktorów)
14:15 - Turniej gier deblowych rodzinnych
15:15 - Konkurs gier i zabaw badmintonowych dla rodzin z dziećmi
15:45 - ABC badmintona
16:00 - Turniej gier mikstowych
16:50 - Konkursowe gry i zabawy dla wszystkich
17:00 - Szczęśliwe zakończenie i pożegnanie gości

BIATHLON
- Strzelanie z broni laserowej
- Konkurs strzelecki z nagrodami
- Konkurencje zręcznościowe dla najmłodszych - rzuty piłeczkami tenisowymi do celu
- Ekspozycja sprzętu biathlonowego (narty, kije, nartorolki, karabin)
- Możliwość wykonania treningu na profesjonalnym trenażerze biathlonowym
- Możliwość zrobienia zdjęć przy wykorzystaniu monidła
- Pokaz pracy serwismanów - przygotowanie nart biegowych do startu przy użyciu specjalistycznych preparatów

BMX
Rampa o wymiarach 5 m/8 m/1.8 m - przeszkoda ta umożliwia wykonanie wielu widowiskowych ewolucji i tricków na stosunkowo małej przestrzeni.

11:00-13:00 - szkółka BMX i treningi dla wszystkich
13:00-13:20 - seria pokazów Rampa i Funbox (w pokazach wezmą udział zawodnicy ze ścisłej polskiej czołówki rowerowego freestylu, m.in.: Rafał Kierc i Bartłomiej Zięcina - mistrzowie Polski)
13:20-14:00 -  szkółka BMX i treningi dla wszystkich
14:00-14:20 -  seria pokazów  Rampa i Funbox (w pokazach wezmą udział zawodnicy ze ścisłej polskiej czołówki rowerowego freestylu, m.in.: Rafał Kierc i Bartłomiej Zięcina - mistrzowie Polski)
14:20-15:00 -  szkółka BMX i treningi dla wszystkich
15:00-15:20 -  seria pokazów Rampa i Funbox (w pokazach wezmą udział zawodnicy ze ścisłej polskiej czołówki rowerowego freestylu, m.in.: Rafał Kierc i Bartłomiej Zięcina - mistrzowie Polski)
15:20-16:20 -  szkółka BMX i treningi dla wszystkich
16:20-16:40 -  seria pokazów Rampa i Funboxm (w pokazach wezmą udział zawodnicy ze ścisłej polskiej czołówki rowerowego freestylu, m.in.: Rafał Kierc i Bartłomiej Zięcina - mistrzowie Polski)
16:40-17:00 -  szkółka BMX i treningi dla wszystkich
17:20-17:40 -  seria pokazów Rampa i Funbox (w pokazach wezmą udział zawodnicy ze ścisłej polskiej czołówki rowerowego freestylu, m.in.: Rafał Kierc i Bartłomiej Zięcina - mistrzowie Polski)

BOKS
- Turniej Bokserski o Puchar PKOl
- Walki pomiędzy klubami: „06 Kleofas AZS AWF KATOWICE” - „SAKO Gdańsk”. W zawodach wystąpią zawodnicy w kategorii kadet, junior, senior. Pierwsze walki rozpoczną się o godzinie 16:30
- Możliwość spróbowania swoich sił podczas treningu bokserskiego, ubrania rękawic i wejścia do ringu z profesjonalnymi trenerami
- Spotkanie z zawodnikami kadry narodowej dziewcząt
- O godzinie 14:30 wspólny trening dla wszystkich
- Walki z użyciem gigantycznych rękawic

ERGOMETRY
- Otwarte wyścigi dla dzieci i dorosłych na dystansie 200 m
- Otwarte wyścigi dla kobiet na dystansie 500 m oraz dla mężczyzn na 1000 m i 2000 m
- Quizy związane ze startem polskich sportowców w igrzyskach olimpijskich oraz działalnością PKOl
- Konkurencje „Zmierz się z mistrzem”

JUDO
Wystąpią dwa kluby zrzeszone w Śląskim Związku Judo: GKS „Czarni” Bytom (11:00-14:00) i KS „Polonia” Rybnik (14:00-17:00).

- Konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce sportowej
- Pokaz judo i sprawności fizycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży
- Konkurs sprawności dla dzieci i młodzieży - ćwiczenia i zabawy z zawodnikami
- Pokaz judo w wykonaniu mistrza judo i doświadczonych zawodników - pytania publiczności
- Spotkania z olimpijczykami: Paweł Zagrodnik (olimpijczyk z Londynu 2012, medalista MME i MEJ), Marian Tałaj (brązowy medalista IO w Montrealu 1976, wielokrotny medalista ME)

KS AZS AWF KATOWICE
- Prezentacja sekcji judo, szermierki, pływania klubu KS AZS AWF Katowice
- Pokazy walk judo i szermierki
- Ćwiczenia oraz zabawy sportowe dla wszystkich
- Prezentacja multimedialna z działalności klubu

ŁUCZNICTWO
- O każdej pełnej godzinie pokaz strzelania z łuków sportowych i historycznych
- Konkursy strzelania z odległości 10 m dla dzieci i z 15 m dla dorosłych

PEUGEOT
- Slackline - balans na taśmie rozwieszonej pomiędzy dwoma samochodami
- Trickboard - ćwiczenia równowagi
- Dla najmłodszych - wielka siatka ze wzorem do wyszywania i malowania
- Wystawa najlepszych modeli Peugeot w skali jeden do jeden

POLSKIE NADZIEJE OLIMPIJSKIE
Spotkania z medalistami olimpijskimi i olimpijczykami: wywiady dotyczące drogi na olimpijskie podium, promocja Programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, możliwość otrzymania autografu i zrobienia wspólnego zdjęcia.

11:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Klemens Murańka, trener Łukasz Kruczek (skoki narciarskie)
11:00-11:30 - Rozmowa z zawodnikami i trenerem
11:30-11:45 - Quiz olimpijski z nagrodami
11:50-12:00 - Wspólne zdjęcia z zawodnikami, autografy, fotobudka
12:00 - Spotkanie z mediami - sala konferencyjna
13:00 - Robert Korzeniowski (lekkoatletyka)
13:00-13:30 - Rozmowa z olimpijczykiem
13:30-13:45 - Quiz olimpijski z nagrodami
13:50-14:00 - Wspólne zdjęcia z olimpijczykiem, autografy, fotobudka
14:00 - Michał Jeliński (wioślarstwo)
14:00-14:30 - Rozmowa z olimpijczykiem
14:30-13:45 - Quiz olimpijski z nagrodami
14:50-15:00 - Wspólne zdjęcia z olimpijczykiem, autografy, fotobudka
15:00 - SMS Płock - spotkanie z uczennicami i trenerem drużyny piłki ręcznej
15:00-15:30 - Rozmowa z uczennicami i trenerem
15:30-16:00 - Aktywność Fundacji Polsat
16:00 - Iwona Marcinkiewicz-Dzięcioł (łucznictwo)
16:00-16:30 - Rozmowa z olimpijką
16:30-16:45 - Quiz olimpijski z nagrodami
16:50-17:00 - Wspólne zdjęcia z olimpijczykiem, autografy, fotobudka

STREFA EURO 2016 W PIŁCE RĘCZNEJ
- Prezentacja Trofeum EHF EURO2016
- Wystawa medali z największych sukcesów polskiej piłki ręcznej
- Mecz gwiazd
- Trening otwarty RUCH Chorzów
- Nauka gry w GOALCHA® Street Handball
- Wystawa zdjęć "Droga do EURO22016"
- Gry i zabawy w strefie PGNiG
- Kącik dla dzieci
- Fotobudka
- Konkursy z nagrodami
- Oferta specjalna zakupu biletów na EURO2016 dla mieszkańców Katowic

STRZELECTWO
- Obecność czołowych zawodników, podpisujących swoje karty
- Strzelnica pneumatyczna dla wszystkich
- Strzelnica symulator scat dla każdego
- Rzuty piłeczkami do tarczy dla maluchów
- Konkurs rysunkowy dla dzieci
- Konkurs wiedzy o konkurencjach i strzeleckich medalistach olimpijskich

SZACHY
- Turniej szachów błyskawicznych na dużej szachownicy
- Turniej kloca na dużych szachownicach
- Turnieje błyskawiczne na szachach klasycznych (małych)
- Konkursy wiedzy dla dzieci
- Aktywne konkursy dla dzieci, aktywności ruchowe + zadania

SKOKI NARCIARSKIE
- Pierwsze próbne skoki młodych skoczków (ustawienie rozbiegu) oraz zapisy chętnych
- Rozgrzewka dla wszystkich chętnych wraz z młodymi skoczkami prowadzona przez trenera skoków
- Skoki pokazowe młodych skoczków
- Seria próbna skoków lub zjazdów (zależy od warunków)
- Po serii próbnej I seria konkursowa skoków lub zjazdów
- 20 minut przerwy i II seria
- Po konkursie skoków rozpoczną się zawody na najładniejszy zjazd spod progu (dla wszystkich najmłodszych i nie tylko)
- Wolne skoki lub zjazdy

STREFA EDUKACJI
- Olimpijskie Koło Fortuny - zabawa quizowa
- Malowanie kół olimpijskich na bawełnianej torbie, którą każdy może zabrać do domu
- Olimpijskie maskotki - kolorowanki dla dzieci

ŚWIAT DZIECI
- Dmuchańce
- Eurobungee
- Kolorowe warkoczyki
- Malowanie buziek
- Bańki mydlane
- Balonikowe zwierzątka
- X-BOX Kinect (gry i zabawy sportowe)
- Gry i zabawy ruchowe prowadzone przez animatorów: skok w dal, bieg ze skakanką, dyskiem do celu, przeciąganie liny, slalom piłkarski, wyścig kangurów, krążący balon, unihokeiści, tunel, stonoga, na odwrót, kto dłużej bez błędu?, wyścig trójkami, wyścig z jabłkiem i jajkiem, najlepszy kulomiot, zbieranie piłek, kolory, koszenie trawy, trzymaj–puść, tor przeszkód, konkurs ping-pongowy, kto strzeli gola?, rzut obręczą, kręcenie hula-hop, małpi berek, skąd słychać gwizdek?

TAURON
11:00 - Oficjalne otwarcie Olimpijskiego Pożegnania Lata na głównej scenie
11:20 - Oficjalne rozpoczęcie działania strefy Tauron
11:30 - Pokaz trików koszykarskich (Mieszko Włodarczyk) na scenie
11:45 - Wizyta Czesława Langa
12:00 - Tauron Basket Liga
2 kosze + 2 boiska, animatorzy z MG13
- prezentacja zawodników w strefie/krótka rozmowa
- zaproszenie kibiców do wzięcia udziału w konkursie z pytaniami - 5 pytań
Trening koszykarski w strefie koszykówki - nagrody (rzut do kosza, najmłodszy uczestnik, trik)
12:50 - Pokaz trików piłkarskich (Paweł Skóra) na scenie
13:00 - GOPR
13:10 - Wizyta olimpijczyków w strefie Tauron
13:40 - Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
- konkursy z nagrodami dla publiczności
14:30 - Pokaz trików koszykarskich na scenie (Mieszko Włodarczyk)
- Warsztaty
- Konkurs na najlepiej wykonany trik
14:45 - Pokaz trików piłkarskich na scenie (Paweł Skóra)
- Warsztaty
- Konkurs na najlepiej wykonany trik
15:00 - Tauron Bachleda SKI
- Przedstawienie grupy Tauron Bachleda SKI i Andrzeja Bachledy
- Konkursy
- Trening narciarski „na sucho” - slalom
15:30 - Wizyta olimpijczyków w strefie Tauron
16:00 - Strefa piłki ręcznej - wizyta zawodników VIVE Tauron Kielce
- Pokaz rzutów w wykonaniu gości
- Konkurs rzutów karnych na najbardziej efektowny - oceniają zawodnicy
16:30 - Pokaz trików koszykarskich na scenie (Mieszko Włodarczyk)
- Warsztaty
- Konkurs na najlepiej wykonany trik
16:40 - Pokaz trików piłkarskich na scenie (Paweł Skóra)
- Warsztaty
- Konkurs na najlepiej wykonany trik
16:50 - GOPR
- Pokaz pierwszej pomocy
- Bezpieczeństwo w górach

TENIS
11:00 - Rozpoczęcie pikniku na stanowisku tenisowym
12:00 - Cały czas: korty otwarte dla wszystkich, kącik dla milusińskich
13:00 - Turniej Super Tenis 10 dla dzieci do 10 roku życia i Tennis Express dla dorosłych
13:00-17:00 - Mini-turnieje tenisowe dla dzieci

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza