wtorek, 22 września 2015

ZJAWISKO – POKAZ FUTURYSTYCZNO-AWANGARDOWEJ MODY NA PLACU SZEWCZYKA PRZY GALERII KATOWICKIEJ

W ścisłym centrum miasta – oryginalne stroje, autorskie kreacje studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach i niekonwencjonalny makijaż modelek. W środę, 23 września, o godz. 15.00 na placu Szewczyka przed Galerią Katowicką odbędzie się nietypowy pokaz mody pt.: „Zjawisko”. Artystyczna akcja wzbogacająca przestrzeń publiczną jest częścią strategii PROJEKTU WYŻSZY POZIOM oraz wynikiem współpracy Galerii z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach.„Zjawisko” to nietypowa prezentacja autorskich, futurystyczno-awangardowych strojów, samodzielnie zaprojektowanych i wykonanych przez Sandrę Janoszek, Agnieszkę Bubak, Dominika Lisa i Tymoteusza Mierzwę – studentów wzornictwa Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Na pokazie mody na placu Szewczyka przy Galerii Katowickiej w środę, 23 września, o godzinie 15.00, modelki będą prezentować odważne futurystyczne stroje i równie wyjątkowy makijaż, poruszając się w rytm muzyki, lub zastygając w bezruchu, tworząc performatywną aranżację przestrzeni miasta. Pokaz potrwa ok. 20-30 min.

„Zjawisko" realizowane będzie w formie zapadającej w pamięć sztuki efemerycznej, krótkotrwałej. Ideą organizatorów jest ożywienie i wypełnienie nieoczywistą sztuką śródmiejskiej przestrzeni Katowic.

– Takie wydarzenie jak „Zjawisko” dokładnie wpisuje się w ideę naszego PROJEKTU WYŻSZY POZIOM. Razem z Wyższą Szkołą Techniczną i jej kierunkiem projektowania mody, znaleźliśmy wiele wspólnych, łączących nas wartości, na bazie których będziemy rozwijać współpracę w przyszłości. Po spektaklu teatru tańca wertykalnego „Zakorzenieni” jest to kolejna niekonwencjonalna inicjatywa artystyczna w bezpośrednim otoczeniu Galerii Katowickiej. Mam nadzieję, że mieszkańcy docenią również ten projekt. Dlatego już teraz zapraszam na plac Szewczyka na wyjątkowy pokaz kolekcji młodych śląskich projektantów zrealizowany w sposób, którego nie można było zobaczyć nigdzie wcześniej – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

W ramach zainicjowanego w lipcu br. PROJEKTU WYŻSZY POZIOM, Galeria Katowicka wspólnie z partnerami realizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, naukowe i artystyczne, dając mieszkańcom regionu możliwość poznania i aktywnego uczestniczenia w najbardziej wartościowych przedsięwzięciach oraz stwarzając możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach. Tylko w ciągu wakacji w Galerii Katowickiej zrealizowanych zostało blisko 100 wydarzeń: warsztatów teatralnych i plastycznych, eksperymentów, wykładów, sesji relaksacyjnych, warsztatów z produkcji i aranżacji muzycznej, dni kariery, warsztatów dla prezenterów telewizyjnych i przyszłych dziennikarzy, wernisaży, wystaw międzynarodowych, pokazów i innych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza