wtorek, 1 września 2015

100 NAJLEPSZYCH ZDJĘĆ NA WYSTAWIE PO RAZ PIERWSZY W POLSCELudzie, emocje, industrialna architektura i krajobrazy egzotycznych krajów takich jak Nepal, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Brytyjskie Wyspy Dziewicze – najlepsze zdjęcia z całego świata, po raz pierwszy w Polsce, na jednej wystawie „Our World is beautiful”. 100 prac laureatów międzynarodowego konkursu fotograficznego oglądać można we wrześniu br. w Galerii Katowickiej.


Zdjęcia tworzące wystawę „Our World is beautiful” pokazują piękno świata widziane przez obiektywy fotografów z 46 krajów Europy, Azji i Afryki. 100 najlepszych prac, które od 1 do 30 września br. prezentowane są na poziomie +2 Galerii Katowickiej (punkt widokowy na plac Szewczyka), wybranych zostało z ponad 94 tys. nadesłanych zgłoszeń.
– Po raz pierwszy w Polsce mamy okazję zobaczyć wystawę „Our World is beautiful” i zgromadzone w jednym miejscu najlepsze zdjęcia z całego świata. Przy okazji zakupów, podczas wizyty w Galerii Katowickiej, możemy odbyć fascynującą dla oka podróż przez kraje i kontynenty – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej. – Wystawa to kolejne wydarzenie, które wpisało się w, realizowany już trzeci miesiąc, PROJEKT WYŻSZY POZIOM  – dodaje.
Zgłoszenia do międzynarodowego konkursu „Our World is beautiful” przyjmowano od sierpnia 2014 do czerwca 2015 roku. Kategorie objęte rywalizacją to: ludzie, krajobraz i architektura, natura, ruch i infrastruktura oraz sport. Zebrane prace cechuje duża różnorodność form i treści. Najlepsze fotografie wybrało profesjonalne jury składające się z dziennikarzy, fotografów i specjalistów koncernu CEWE Stiftung&Co, który zorganizował konkurs.
Wystawę 100 najlepszych fotografii w Galerii Katowickiej oglądać można przez cały wrzesień, jest otwarta dla każdego, kto odwiedzi zlokalizowany w centrum stolicy Górnego Śląska kompleks handlowo-usługowy.
W lipcu br. Galeria Katowicka zainicjowała PROJEKT WYŻSZY POZIOM, który realizuje wspólnie z kluczowymi instytucjami kultury m.in. Teatrem Śląskim, NOSPR, Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Uniwersytetem Śląskim i samorządem miasta Katowice. Unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie przybliża mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu oraz ułatwia aktywne uczestniczenie w najciekawszych projektach. Wystawa „Our World is beautiful” jest kolejną ze zrealizowanych ekspozycji
w ramach
PROJEKTU WYŻSZY POZIOM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz