czwartek, 3 września 2015

Z WARSZTATÓW W GALERII KATOWICKIEJ NA DESKI TEATRU ŚLĄSKIEGO

Dykcja, głos oraz oddech, scenografia i kostium, metody zapamiętywania, techniki pomagające rozśmieszyć widownię, improwizacja oraz zajęcia uczące myślenia abstrakcyjnego – na warsztacie przez osiem wakacyjnych weekendów. Ponad 20 godzin zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży prowadzonych w Galerii Katowickiej w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM zaowocowało wyjątkowym spektaklem. „Kraina rzeczy niemożliwych" zostanie wystawiona na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego w najbliższą sobotę, 5 września.


Pokaz końcowy zajęć, które odbywały się w każdą sobotę i niedzielę wakacji w Galerii Katowickiej, przyjął formę spektaklu improwizowanego pt.: „Kraina rzeczy niemożliwych". Jest efektem wspólnej pracy dzieci oraz rodziców pod okiem instruktorów autorskiego Teatru Trip – podróże ze sceną. Uczestnicy warsztatów wcielili się w rolę inscenizatorów i dzięki niczym nieskrepowanej wyobraźni stworzyli własne postaci sceniczne oraz oryginalną historię autorskiej bajki.

– Założeniem odbywających się w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM zająć teatralnych było, oprócz grupy otwartej, ukształtowanie także grupy stałej, która przez całe wakacje twórczo i z wielkim zaangażowaniem pracowała z myślą o przedstawieniu końcowym. Od początku planowaliśmy ambitny finał. I teraz, niczym w „krainie rzeczy niemożliwych”, spotkamy się wszyscy w najbliższą sobotę by obejrzeć występ na deskach prawdziwego teatru – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

„Kraina rzeczy niemożliwych" jest formą improwizowaną, to rozbudowana etiuda sceniczna oparta na wspólnej zabawie dzieci z aktorami. W przestawieniu występują: Julia Gajowska, Nina Bychowiec, Amelia Piech, Emilia Piech, Natalia Piech, Zosia Kapłon, Marta Tatarek, Pola Forlicz, Oliwia Rędzio, Robert Rędzio, Monika Andrychowska, Tatiana Piech, pod opieką: Joanny Chwastek i Anna Bączek-Lieber z Teatru Trip – podróże ze sceną.

Pokaz końcowy odbędzie się 5 września, w Teatrze Śląskim. Po jego zakończeniu, na deskach Sceny w Malarni, wystawione zostanie także przedstawienie pt.: „Babroszki lecą w kosmos". Interaktywny spektakl w reżyserii Pawła Szymkowiaka wykorzystuje motywy ze znanych filmów oraz bajek by zwrócić uwagę na inność i podkreślić wartość tolerancji względem innych kultur.

PROJEKT WYŻSZY POZIOM to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie zainicjowane w lipcu br. przez Galerię Katowicką. Wspólnie z kluczowymi instytucjami kultury m.in. Teatrem Śląskim, NOSPR, Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Uniwersytetem Śląskim i samorządem miasta Katowice, przybliża mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu oraz ułatwia aktywne uczestniczenie w najciekawszych projektach. Tylko w okresie wakacji br. w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM odbyło się w Galerii Katowickiej blisko 100 różnorodnych zajęć, warsztatów i ekspozycji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz