O KATOWICACH


Katowice, serce jednej z największej metropolii Europy, stolica województwa śląskiego. Kiedyś kojarzone głównie z przemysłem ciężkim, górnictwem i hutnictwem, dziś - stale się zmieniają, stając się nowoczesnym ośrodkiem miejskim.
Katowice są głównym miastem Aglomeracji Śląskiej, w którą składa się kilka miast i niemal 3 000 000 mieszkańców.

 FLAGA I HERB KATOWIC
Na terenie Katowic znajduje się doskonale zachowana dawna dzielnica robotnicza Nikiszkowiec, o niespotykanej w żadnym innym miejscu na świecie architekturze. Miasto stara się o wpisanie tej dzielnicy na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.Katowice były kandydatem o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, który przypadł miastu Wrocław.
Na terenie Katowic organizowane jest wiele imprez kulturalnych, sportowych o randze nie tylko krajowej ,ale i światowej np. Rawa Blues Festiwal, Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. G. Fidelberga, Liga Światowa w siatkówce, Mistrzostwa Europy w koszykówce, największa impreza muzyki elektronicznej w Polsce Mayday i wiele innych.


Katowice, od dwóch lat raz do roku stają się europejskim centrum gospodarczym ,a to za sprawą Europejskiego Kongresu Gospodarczego - z udziałem najważniejszych osób polityki i gospodarki.

WIĘCEJ INFORMACJI O KATOWICACH :