piątek, 17 września 2010

SILESIA BUSINESS PARK

Jeszcze w tym roku, jak dowiedział się serwis wnp.pl ma rozpocząć się budowa pierwszego z 4 biurowców Skanska w Katowicach .Skanska ma prawomocne pozwolenie na budowę, oraz środki finansowe na inwestycje. Firma rozmawia z potencjalnymi najemcami, z którymi umowy powinny być podpisane do końca roku, kiedy to ma rozpocząć się  budowa pierwszego z czterech biurowców, którego to budowa miała by się zakończyć w połowie 2012 roku.
Silesia Business Park to cztery 55-metrowe biurowce, których łączna powierzchnia to ok. 46 000 mkw. W każdym z budynków będzie się znajdować ok. 10 tys. mkw powierzchni biurowej , ok. 800 mkw powierzchni handlowej oraz 5 wind. Pod budynkami znajdować się będzie parking podziemny mieszczący ok. 510 samochodów, natomiast parking naziemny pomieści ok. 90.
Silesia Business Park to "zielone biura", które zapewnią wysoki komfort pracy przy zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań i troskę o środowisko naturalne. Projekt otrzymał dwa certyfikaty , GreenBuilding - to projekty w których zużycie energii jest o 25% niższe od normy krajowej, oraz LEED, certyfikat ten jest przyznawany projektom wyróżniającym się dbałością o środowisko w procesie budowlanym.
Skanska rozważa także kolejne inwestycje po wyczerpaniu powierzchni biurowych w SBP.

LINK :
- prezentacja projektu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz