piątek, 10 września 2010

PROJEKT : KATOWICE - RANK TOWER CENTER (CENTRUM MULTIFUNKCYJNE)


Dziś druga już część cotygodniowego cyklu "PROJEKT : KATOWICE" ,który poświęcony zostanie inwestycji przy ulicy Olimpijskiej
W 2008 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat inwestycji Rank Progress S.A. .
Firma podała iż zamierza zrealizować w Katowicach projekt pod nazwą "Centrum Multifunkcyjne" o łącznej powierzchni 93 tys. mkw.. Na forach internetowych pojawiły się pierwsze plotki o budowie olbrzymiego centrum handlowego, które po krótkim czasie okazały się nie do końca prawdziwe. Kompleks miał mieć także funkcje handlowa, ale głównie kładzie się nacisk na biura, mieszkania i hotel.
Firma podała iż koszt tej inwestycji ma wynieść ok. 386 mln. złotych.
W połowie 2008 roku w sieci zadebiutowały spektakularne wizualizacje inwestycji Rank Progress S.A. .
 Centrum Multifunkcyjne (Rank Tower Center) to 3 wieże o wysokościach 168, 184 i 200 metrów. Budynek gdyby powstał stał by się najwyższym w mieście. Przez media nazywany kwiatem orchidei . Wg zamierzenia każda z wież ma pełnić inną funkcje. RTC miał by powstać w rejonie katowickiego Spodka, czyli w miejscu gdzie w przeciągu kilku lat powstaną ważne nie tylko dla miasta, ale i regionu instytucje, czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej PR oraz nowe Muzeum Śląskie.

Pierwsze założenie związane z zakończeniem budowy (z 2008) mówiło o przełomie 2010 i 2011. Firma uzyskała nawet pierwsze deklaracje co do wynajmu powierzchni handlowej oraz hotelowej.
O projekcie Rank Tower Center nagle ucichło , ale co ciekawe katowicki projekt wciąż króluje nie tylko na oficjalnej stornie inwestora ,ale i folderze projektów i realizacji Rank Progress S.A.
Spróbuje się skontaktować z Rank Progress, i jeśli tylko uzyskam jakieś informacje poinformuje Was jako pierwszych.
Pod spodem zamieściłem jeszcze rzuty przyziemia oraz kondygnacji 5.
LINKI :
- prezentacja projektu Rank Tower Center - folder
- prezentacja projektu na oficjalnej stronie Rank Progress S.A.
- informator Rank Progress S.A. - folder

AKTUALIZACJA 11.09.2010
Informacje jakie udało mi się uzyskać od Rank Progress S.A. to takie iż Rank Tower Center jest to wstępna koncepcja zagospodarowania atrakcyjnej działki w Katowicach. Na razie projekt ten jest zamrożony

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz