poniedziałek, 6 września 2010

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE

Na przełomie 2010  i 2011 roku zaplanowano rozpoczęcie budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach ,tuż przy katowickim Spodku. Inwestycja ta jest jedną z najważniejszych dla miasta, iż daje możliwość organizowania wielu naprawdę dużych i międzynarodowych imprez . Jedną z nich jest znany już w Europie - Europejski Kongres Gospodarczy ,który organizowany jest wielu miejscach w mieście, poprzez budowę MCK będzie mógł on się odbywać w jednym budynku.
WIDOK Z GÓRY ( Z ZAMIESZCZONĄ PRZYSZŁĄ SIEDZIBĄ NOSPR)

Sala główna MCK o powierzchni ok. 10 tys. mkw, ma pomieścić 3000 osób. W skład kompleksu wejdzie jeszcze audytoryjna sala sceniczna dla 600 osób, a także kilka mniejszych sal o pojemności od 50 do 200 osób. MCK będzie połączone z halą SPODEK ,który także będzie wykorzystywany podczas kongresów. Cały kompleks będzie jedynym w Polsce obiektem kongresowo - konferencyjnym ,który w jednym miejscu i czasie pomieści ok. 20 tysięcy ludzi . Na terenie obiektu będzie także zaplecze gastronomiczne, restauracja, sala bankietowa, kawiarnia a co najważniejsza parking podziemny.
SALA GŁÓWNA

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie obiektem ,w którym będzie można organizować kongresy, zjazdy, seminaria, bankiety, wydarzenia muzyczne, a także wydarzenia o charakterze wystawienniczo - targowym. 
Kosz inwestycji to ok. 300 mln złotych ,z czego połowa będzie pochodzić z dofinansowania unijnego.

Termin realizacji : 2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz