piątek, 17 września 2010

PROJKT : KATOWICE- WIEŻA ROŹDZIEŃSKIEGO

To już 3 część cyku PROJEKT:KATOWICE w którym ponownie pojawi się wieżowiec.
Rok 2008, w prasie pojawiają się pierwsze informacje o nowym właścicielu atrakcyjnej działki w Katowicach przy al. W.Roździeńskiego, oddalonej dosłownie ok.400 metrów od katowickiego Ronda. Nowym właścicielem jest Lc Corp. Firma wykupiła ten teren za ogromną kwotę 79,9 mln zł (1 mkw. to ok. 8 tys. zł).
Na wykupionej działce chce tam wybudować drapacz chmur.
Lc Corp chce postarać się o pozwolenie dla jak najwyższego budynku. Dominować maja w nim funkcje biurowe, ale nie zabraknie także miejsca na apartamenty, handel i usługi. Firmie zależy na ponad 100 metrowym budynku. Dwa miesiące później wysokość biurowca miała już wynosić ok. 200 metrów.
Pół roku później już było wiadomo czego się spodziewać - Wieża Roździeńskiego.
Projekt powstał w biurze APA Kuryłowicz & Associates. Budynek ma mieć 222 metry, 56 pięter, i być jednocześnie najwyższym budynkiem w regionie. Powierzchnia wyniesie ok. 155 tys. mkw. Wg pierwszych informacji w 2010 roku miała rozpocząć się budowa. Plany jednak się zmieniły, przyszedł kryzys który spowodował zatrzymanie inwestycji LC Corp we Wrocławiu. Na początku 2010 roku ponownie ruszyły budowy Wrocławiu, jednak na zmienionym projekcie. Z tego co mi wiadomo LC Corp nie zrezygnowało z projektu w Katowicach, jednak jego realizacja rozpoczęła by się najwcześniej po zakończeniu budowy we Wrocławiu.
Projekty biurowca wykonały także inne biura architektoniczne, poniżej kilka z nich :
 • Biuro Leszek Moska  i Mariusz Rachuba
 • Biuro Atelier PS
 • Biuro KONIOR Studio


 • Biuro Czora&Czora


 • 2 komentarze:

  1. wizualizacje świetne. Tylko pora ruszyć do dzieła. Katowice mają potencjał i wieżowce muszą tu powstawać

   OdpowiedzUsuń
  2. zgadzam sie!!!!czekam z niecierpliwoscia!!!

   OdpowiedzUsuń