piątek, 29 kwietnia 2016

DŁUGI WEEKEND MAJOWY


Przed nami weekend majowy. Jeżeli nie przepadacie za nową grillową tradycją poniżej kilka propozycji jak spędzić ten czas w Katowicach i okolicach :

ŚLĄSKIE WESOŁE MIASTECZKO w Chorzowie
30 kwietnia nowy sezon rozpoczyna Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie. W tym sezonie czeka na nas kilka nowości, lecz na nie musimy jeszcze trochę poczekać. Podczas weekendu majowego udostępnione będzie 33 atrakcje, w tym Flic Flac, Rollercoaster Tornado czy kultowe Samoloty.
W maju i czerwcu bilety będą trochę tańsze, odpowiednio 35zł dla dziecka i 45zł dla osoby dorosłej. W tym czasie ŚWM będzie czynne tylko w weekendy (piątek, sobota, niedziela) oraz wyjątkowo w cały długi weekend majowy oraz 26 maja.


WŁOSKI KIERMASZ GUSTO & BUON GUSTO, Katowice Rynek
Od 27 kwietnia do 5 maja na katowickim rynku trwa kiermasz śródziemnomorskich przysmaków. Na targu można kupić wszelakiego rodzaju wina, sery, wędliny z dziczyzny, przyprawy, oliwki czy oliwę z oliwek i wiele innych. Targi Gusto & Buon Gusto od 2011 odbywają się w wielu miastach Europy, zaczynając od włoskich miejscowości Gorizia, Prato przez stolice europejskie Bratysławę czy Kopenhagę. W Polsce kiermasz ten odbywa się także w Warszawie czy Wrocławiu. 


95. ROCZNICA WYBUCHU III POWSTANIA ŚLĄSKIEGO, Katowice
2 maja w Katowicach pod pomnikiem Powstańców Śląskich o godz. 20:00 zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", chwilę później w Strefie Kultury o godz. 21:30 zostanie zaprezentowana instalacja multimedialna  "Ten Dwudziesty Pierwszy Roczek" wykorzystującą materiały propagandowe z okresu plebiscytów, pieśni oraz wywiady z byłymi powstańcami przepisane na język performansu ruchowego i muzycznego. O godz. 22:30 zaplanowano kino plenerowe.ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY w Chorzowie
W weekend majowy warto wybrać się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Na odwiedzających czeka ponad 3 tys. zwierząt z ponad 300 gatunków. Wśród nowych mieszkańców śląskiego zoo są m.in. pandy małe, otocjon czy ostatnio kangury rude. Śląskie zoo cały czas się rozwija. Ostatnie nowe inwestycje oddane do użytku to nowe pawilony dla żyraf, tygrysów, gepardów, hala wolnych lotów, nowe woliery dla sów czy sajmirek. Ceny biletów 15zł normalny, 8zł ulgowy.NOWE MUZEUM ŚLĄSKIE w Katowicach
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego w Strefie Kultury otwarta została prawie rok temu. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji ją zwiedzić to weekend majowy będzie do tego świetną okazji. Ceny biletów 26zł normalny, 16zł ulgowy. Uwaga, Muzeum Śląskie 2 maja jest zamknięte.KINO
Ciekawą opcją będzie wyjście do kina. Na ekranach kin wyświetlane są obecnie m.in. Batman vs. Superman, Księga Dżungli, Cloverfield Lane 10, Łowca i Królowa Lodu, Szefowa i wiele innych. Duże multipleksy w Katowicach są czynny wg standardowych godzin otwarcia. 


DINOZAURY NA ŻYWO
Na terenie dawnych targów katowickich do czerwca trwa wystawa "Dinozaury na żywo". Jest to świetne miejsce nie tylko dla dzieci ale i dorosłych na spędzenie wolnego czasu. Eksponaty naturalnej wielkości naprawę robią wrażenie. Cennik oraz szczegóły znajdziecie na www.dinozaurynazywo.pl 
POZA MIASTO
Jeżeli z powyższych propozycji nic Wam nie przypadło do gustu, a nie chcecie spędzić tego czasu w domu to może warto wybrać się poza miasto np. w góry do Wisły, Żywca czy Ustronia. 
Z bliższych miejscówek to mogę polecić Wam GeoSfera w Jaworznie, park w Świerklańcu, Palmiarnie w Gliwicach, Ogród Botaniczny czy Kopalnie Guido w Zabrzu, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie i wiele innych. HOTEL B&B - KWIECIEŃ 2016


wtorek, 26 kwietnia 2016

IKEA Katowice rozpoczęła drugą fazę przebudowy parkingu.

IKEA Katowice właśnie rozpoczęła następny etap modernizacji dwupoziomowego parkingu przed sklepem. Prace remontowe przeniosą się na część parkingu położoną wzdłuż Parku Handlowego RAWA. Nowości czekają także kierowców.

Druga faza modernizacji potrwa do początku lipca i wiąże się również z wyznaczeniem przez IKEA nowego, optymalnego wariantu trasy dojazdowej do sklepu.

- Sugerowana od początku trasa dojazdowa ulicą Techników jest nadal aktualna. Dodatkowo jednak będziemy zachęcać kierowców, aby nie dojeżdżali nią do końca, tylko po przejechaniu 1 km wjechali z powrotem na al. Roździeńskiego, ale z kierunku Sosnowca  – mówi Aneta Gil z IKEA Katowice. – Natomiast niezmiennie ul. Techników gwarantuje najpłynniejszy powrót do domu w kierunku Katowic i Sosnowca – dodaje.

Dodatkowo, z początkiem drugiej fazy zamontowano nowe oznakowanie drogowe wskazujące trasy objazdów. Najbardziej korzystne dla kierowców warianty dojazdu znajdą się także w najnowszych wersjach map wykorzystujących technologię GPS.

- Działania informacyjne przeprowadzone przed rozpoczęciem przebudowy parkingu przyniosły efekty – zmotoryzowani klienci coraz częściej wybierają wygodną trasę dojazdu do sklepu, kierując się już nie pod wiadukt na al. Roździeńskiego, ale w stronę ul. Techników. Potwierdza to przeprowadzony monitoring natężenia ruchu na tych ulicach – mówi Aneta Gil.

Kierowców zarówno na trasach dojazdowych i wyjazdowych oraz na samym parkingu poprowadzi oznakowanie w kolorze żółtym.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej przystanek autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy w kierunku Katowic nadal przesunięty będzie o 100 m w kierunku Sosnowca. Można dotrzeć do niego przez parking górny i dolny. Z kolei pasażerowie jadących w kierunku Sosnowca na przystanek dojdą środkową częścią górnego parkingu, do zejścia schodami na ul. Szwedzką.

Modernizacja parkingu przed IKEA Katowice i Parkiem Handlowym RAWA trwa od lutego i zakończy się w listopadzie 2016 r. Roboty będą podzielone na fazy, w trakcie każdej z nich kompleksowe prace będą odbywać się w innej części parkingu, na dwóch poziomach jednocześnie. Przebudowa zaplanowana jest w sposób, który minimalizuje ewentualne utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji autobusowej.


niedziela, 17 kwietnia 2016

NOWY SEZON W ŚLĄSKIM WESOŁYM MIASTECZKUNa gości chorzowskiego lunaparku w tym sezonie czekać będą całkiem nowe atrakcje i urządzenia a także bogatsza oferta gastronomiczna, liczne eventy i wiele emocji.
Na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka (ŚWM) prace przygotowawcze trwają pełną parą – urządzenia są montowane a cały teren jest porządkowany. Bramy ŚWM otworzą się przed amatorami ekstremalnych wrażeń 30 kwietnia. W lunaparku będziemy mogli szaleć przez cały długi weekend majowy. W maju ŚWM będzie czynne w weekendy, czyli od piątku do niedzieli oraz w Dniu Matki, czyli w czwartek, 26 maja, od godz. 10 do godz. 21. Do zabawy zostanie udostępnionych 33 urządzeń, 7 punktów gastronomicznych i 2 sklepy z pamiątkami.

 
(zdjęcie: www.facebook.com/slaskie.wesole.miasteczko)

Nowe ceny, nowe atrakcje
Inwestorem Śląskiego Wesołego Miasteczka jest od 2015 r. grupa Tatry Mountain Resorts a.s., która posiada m.in. największy słowacki aquapark - Tatralandię. Już w ubiegłym roku pojawiły się na terenie ŚWM nowe urządzenia – m.in. Jungel Boat, Rollercoaster Himalaya i Super Ześlizg XXL. Właściciel lunaparku nie spoczywa na laurach i planuje kolejne nowości. W tym roku Śląskie Wesołe Miasteczko zostanie podzielone na strefy tematyczne.
 - W tym sezonie dla naszych fanów przygotujemy wiele nowych atrakcji, jak np. kolejka typu „flume ride”, poruszająca się po torze wodnym czy ekstremalna huśtawka, poddająca pasażerów różnym przeciążeniom. Ponadto sporo już działających urządzeń przywita gości w nowej odsłonie a na amatorów mocnych wrażeń i nasze najmłodsze pociechy czeka w tym sezonie sporo okolicznościowych eventów. Wszystkie urządzenia będą oddawane stopniowo przez cały sezon z kulminacją na okres wakacyjny. Zadbaliśmy również ofertę gastronomiczną, która w tym roku będzie bogatsza i jednocześnie bardziej zdrowa  – opowiada Bohus Hlavaty, prezes zarządu Tatry Mountain Resorts.
 Pełna lista nowości pojawi się na specjalnie przygotowanym otwarciu, które będzie mieć miejsce w dniu 30 kwietnia. Już teraz możemy powiedzieć, że nasi fani zyskają więcej czasu na zabawę – np. ŚWM latem będzie otwarte od godz. 10 do godz. 20 a w weekendy do godz. 22 – przekazuje Paweł Cebula Dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka.
 – Tradycyjnie na naszych gości czekają darmowe parkingi a bilety wstępu będą tańsze – od 30 kwietnia do 24 czerwca karnet dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz seniorów powyżej 60 lat kosztuje 35 zł. Dzieci do lat czterech bawią się gratis a osoby dorosłe płacą za wstęp 45 zł. Na całe rodziny czeka kilka nowych opcji: Za bilet dla dwójki rodziców i jednego dziecka do 12 lat wejściówka kosztuje 119 zł, a za każde kolejne dziecko trzeba dopłacić 25 zł – wylicza Paweł Cebula, dyrektor ŚWM.
Natomiast od 25 czerwca do 2 października każdy pojedynczy bilet podrożeje o 4 zł a rodzinny – rodzinny o 10 zł

Masterplan na ten rok już w pełni gotowy
Wszystkie informacje związane z podziałem stref, misją i wizją Miasteczka a również te  dotyczące największej tegorocznej atrakcji oraz najciekawszych eventów zostaną przedstawione 30 kwietnia podczas specjalnej prezentacji dla fanów Wesołego Miasteczka na którą już teraz zapraszamy. Przewidujemy również specjalne spotkanie z mediami podczas uroczystego otwarcia ŚWM – zapewnia Paweł Cebula.
W Śląskim Wesołym Miasteczku znajduje się ok. 40 obiektów, dla dorosłych i dla dzieci, w tym atrakcje ekstremalne, wodne oraz urządzenia rodzinne. Tatry Mountain Resorts przeznaczy co najmniej 117 mln zł na inwestycje w chorzowskim parku rozrywki w latach 2015 – 2020, kiedy to w pełni zobaczymy docelowy obraz Lunaparku.

środa, 13 kwietnia 2016

GRAND CENTRAL PRZY DWORCU

Meyer Bergman, właściciel Galerii Katowickiej przedstawił plan zagospodarowania pustej działki przy głównym wejściu do dworca kolejowego. Firma planuje wybudowanie w tym miejscu 45 metrowego obiektu biurowego o łącznej powierzchni najmu 23,8 tys. mkw..
Budynek ma mieć 10 pięter, z czego pierwsze trzy zostaną przeznaczone pod działalność handlową i usługową(4,5 tys. mkw.). Pozostałe piętra wynajęte zostaną pod biura (19,3 tys. mkw.).
Zaplanowano także parking dla ponad 200 samochodów.
Ze względu na wybudowane już fundamenty, parking czy infrastrukturę podziemną budowa obiektu ma potrwać 15 miesięcy.
Budynek zaprojektowało biuro SUD Architektes, jest to te same biuro, które zaprojektowało zarówno Galerię Katowicką jak i nowy dworzec kolejowy.
Aktualnie trwają przygotowania administracyjne potrzebne do realizacji projektu.


 


(wizualizacje : www.katowice.pro)

PTWP Event Center wybrało Colliers International

Zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek, spółka PTWP Event Center rozpoczyna współpracę z Colliers International. Międzynarodowa firma doradcza odpowiadać będzie za zarządzanie katowickimi obiektami od strony nieruchomościowej oraz zapewnienie sprawności operacyjnej.– Dokładamy starań, by kluczowymi dla Katowic obiektami zajmowali się najlepsi profesjonaliści w swoich dziedzinach. Umowa na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem przez PTWP Event Center wejdzie w życie 2 maja br. Wtedy także zacznie obowiązywać kontrakt, który podpisaliśmy z Colliers International – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Firma doradcza Colliers International będzie odpowiadała za zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek od strony nieruchomościowej. Zadba także o zapewnienie sprawności operacyjnej podczas imprez odbywających się w obiektach.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) i Spodek tworzą jedną z największych aren dla spotkań konferencyjnych, kongresowych, wystawienniczych, widowiskowych i sportowych w kraju. Nowoczesny obiekt MCK, przeznaczony dla 15 tys. użytkowników, połączony jest z mogącą pomieścić 11 tys. osób Halą Widowiskowo-Sportową Spodek, jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce.

– Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe to obiekty wyjątkowe, zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. Tworzą niepowtarzalną przestrzeń i dają możliwości organizacji ciekawych wydarzeń biznesowych, sportowych i rozrywkowych. Wspólnie z PTWP Event Center będziemy pracować nad tym, żeby MCK i Spodek były jednymi z czołowych centrów konferencyjno-targowych i rozrywkowych w kraju – mówi Grzegorz Jamroziak, dyrektor Działu Zarządzania Powierzchniami Handlowymi w Colliers International.

Umowa między Urzędem Miasta Katowice a firmą PTWP Event Center na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem została podpisana 4 lutego br. na okres 15 lat. Wyłonienie zarządcy spośród podmiotów sektora prywatnego było warunkiem, jaki postawiła przed miastem Katowice Komisja Europejska, przyznając dofinansowanie dla budowy MCK.

– Wkrótce poinformujemy o kolejnych firmach zaproszonych do współpracy. Oprócz zapewnienia sprawności operacyjnej w zarządzaniu, intensywnie pracujemy nad najlepszym jakościowo kalendarzem wydarzeń dla MCK i Spodka – dodaje Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

wtorek, 12 kwietnia 2016

PRZESTAŃ SZUKAĆ - ZAMIESZKAJ "NA SWOIM"


 

Masz dosyć mieszkania z rodziną? A może w twojej najbliższej rodzinie pojawiły się dzieci i warto byłoby zamienić lokum na większe? Czy po prostu nie chcesz wynajmować w nieskończoność? Rozwiązanie twoich problemów może być łatwiejsze, niż Ci się wydaje – przyjdź 16-17 kwietnia na targi nieruchomości „Przyjdź, kup i zamieszkaj NA SWOIM” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i znajdź wymarzone mieszkanie lub dom!
Dlaczego warto odwiedzić tę imprezę? Powodów jest bez liku!

Oszczędność czasu – zamiast wertować gazety, ślęczeć nad internetowymi portalami czy z osobna odwiedzać biura sprzedaży deweloperów, w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się ofertą największych śląskich deweloperów;

Bogactwo wystawców - swoje oferty zaprezentuje blisko 70 firm – deweloperzy, banki udzielające kredytów hipotecznych, pośrednicy finansowi, agencje nieruchomości i firmy oferujące artykuły wykończenia wnętrz;

Wiedza - podczas darmowych seminariów targowych będzie można zdobyć wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego przebycia procesu zakupu nieruchomości mieszkaniowej, m in. jak skorzystać z rządowego programu dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla młodych”;

Kompletność informacji – wszyscy odwiedzający targi w cenie biletu otrzymają album inwestycji mieszkaniowych, zawierający oprócz całej serii poradników szczegółowo opisane oferty wszystkich wystawców targów;

Praktyczne porady – oprócz seminariów będzie można skorzystać również z porad specjalistów z wielu dyscyplin (m .in. doradców finansowych, prawników, architektów wnętrz i in.), którzy będą przez oba dni targowe służyli darmową radą i poradą;

Specjalne promocje – wielu wystawców przygotowuje na nasze targi unikalne promocje, obowiązujące tylko podczas imprezy;

Zabawa - dzieci będą mogły miło spędzić czas na specjalnym Placu Zabaw;

Konkursy - dorośli będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami (samochód na długi majowy weekend ufundowany przez Grupę Pietrzak czy projekt aranżacji zakupionego mieszkania ufundowany przez firmę Toka Home).

W nazwie naszych targów jest wszystko, co musisz zrobić, by w końcu odnaleźć lokum swoich marzeń. Czekamy na Ciebie już w 16-17 kwietnia!

Partnerem targów jest firma ATAL.
Targi otwarte będą w godzinach 10.00-16.00. Bilet wstępu kosztuje 10 zł, ale istnieje możliwość zakupu biletów rodzinnych za 15 zł, na który na teren targów mogą wejść dwie osoby dorosłe z dowolną liczbą dzieci do 15. roku życia. Rejestrując się na stronie targów jest możliwość odbioru 30% zniżki na bilet normlany.

Więcej informacji o targach: http://www.targi-naswoim.pl/katowice