piątek, 29 kwietnia 2016

DŁUGI WEEKEND MAJOWY


Przed nami weekend majowy. Jeżeli nie przepadacie za nową grillową tradycją poniżej kilka propozycji jak spędzić ten czas w Katowicach i okolicach :

ŚLĄSKIE WESOŁE MIASTECZKO w Chorzowie
30 kwietnia nowy sezon rozpoczyna Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie. W tym sezonie czeka na nas kilka nowości, lecz na nie musimy jeszcze trochę poczekać. Podczas weekendu majowego udostępnione będzie 33 atrakcje, w tym Flic Flac, Rollercoaster Tornado czy kultowe Samoloty.
W maju i czerwcu bilety będą trochę tańsze, odpowiednio 35zł dla dziecka i 45zł dla osoby dorosłej. W tym czasie ŚWM będzie czynne tylko w weekendy (piątek, sobota, niedziela) oraz wyjątkowo w cały długi weekend majowy oraz 26 maja.


WŁOSKI KIERMASZ GUSTO & BUON GUSTO, Katowice Rynek
Od 27 kwietnia do 5 maja na katowickim rynku trwa kiermasz śródziemnomorskich przysmaków. Na targu można kupić wszelakiego rodzaju wina, sery, wędliny z dziczyzny, przyprawy, oliwki czy oliwę z oliwek i wiele innych. Targi Gusto & Buon Gusto od 2011 odbywają się w wielu miastach Europy, zaczynając od włoskich miejscowości Gorizia, Prato przez stolice europejskie Bratysławę czy Kopenhagę. W Polsce kiermasz ten odbywa się także w Warszawie czy Wrocławiu. 


95. ROCZNICA WYBUCHU III POWSTANIA ŚLĄSKIEGO, Katowice
2 maja w Katowicach pod pomnikiem Powstańców Śląskich o godz. 20:00 zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", chwilę później w Strefie Kultury o godz. 21:30 zostanie zaprezentowana instalacja multimedialna  "Ten Dwudziesty Pierwszy Roczek" wykorzystującą materiały propagandowe z okresu plebiscytów, pieśni oraz wywiady z byłymi powstańcami przepisane na język performansu ruchowego i muzycznego. O godz. 22:30 zaplanowano kino plenerowe.ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY w Chorzowie
W weekend majowy warto wybrać się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Na odwiedzających czeka ponad 3 tys. zwierząt z ponad 300 gatunków. Wśród nowych mieszkańców śląskiego zoo są m.in. pandy małe, otocjon czy ostatnio kangury rude. Śląskie zoo cały czas się rozwija. Ostatnie nowe inwestycje oddane do użytku to nowe pawilony dla żyraf, tygrysów, gepardów, hala wolnych lotów, nowe woliery dla sów czy sajmirek. Ceny biletów 15zł normalny, 8zł ulgowy.NOWE MUZEUM ŚLĄSKIE w Katowicach
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego w Strefie Kultury otwarta została prawie rok temu. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji ją zwiedzić to weekend majowy będzie do tego świetną okazji. Ceny biletów 26zł normalny, 16zł ulgowy. Uwaga, Muzeum Śląskie 2 maja jest zamknięte.KINO
Ciekawą opcją będzie wyjście do kina. Na ekranach kin wyświetlane są obecnie m.in. Batman vs. Superman, Księga Dżungli, Cloverfield Lane 10, Łowca i Królowa Lodu, Szefowa i wiele innych. Duże multipleksy w Katowicach są czynny wg standardowych godzin otwarcia. 


DINOZAURY NA ŻYWO
Na terenie dawnych targów katowickich do czerwca trwa wystawa "Dinozaury na żywo". Jest to świetne miejsce nie tylko dla dzieci ale i dorosłych na spędzenie wolnego czasu. Eksponaty naturalnej wielkości naprawę robią wrażenie. Cennik oraz szczegóły znajdziecie na www.dinozaurynazywo.pl 
POZA MIASTO
Jeżeli z powyższych propozycji nic Wam nie przypadło do gustu, a nie chcecie spędzić tego czasu w domu to może warto wybrać się poza miasto np. w góry do Wisły, Żywca czy Ustronia. 
Z bliższych miejscówek to mogę polecić Wam GeoSfera w Jaworznie, park w Świerklańcu, Palmiarnie w Gliwicach, Ogród Botaniczny czy Kopalnie Guido w Zabrzu, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie i wiele innych. 1 komentarz: