niedziela, 17 kwietnia 2016

NOWY SEZON W ŚLĄSKIM WESOŁYM MIASTECZKUNa gości chorzowskiego lunaparku w tym sezonie czekać będą całkiem nowe atrakcje i urządzenia a także bogatsza oferta gastronomiczna, liczne eventy i wiele emocji.
Na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka (ŚWM) prace przygotowawcze trwają pełną parą – urządzenia są montowane a cały teren jest porządkowany. Bramy ŚWM otworzą się przed amatorami ekstremalnych wrażeń 30 kwietnia. W lunaparku będziemy mogli szaleć przez cały długi weekend majowy. W maju ŚWM będzie czynne w weekendy, czyli od piątku do niedzieli oraz w Dniu Matki, czyli w czwartek, 26 maja, od godz. 10 do godz. 21. Do zabawy zostanie udostępnionych 33 urządzeń, 7 punktów gastronomicznych i 2 sklepy z pamiątkami.

 
(zdjęcie: www.facebook.com/slaskie.wesole.miasteczko)

Nowe ceny, nowe atrakcje
Inwestorem Śląskiego Wesołego Miasteczka jest od 2015 r. grupa Tatry Mountain Resorts a.s., która posiada m.in. największy słowacki aquapark - Tatralandię. Już w ubiegłym roku pojawiły się na terenie ŚWM nowe urządzenia – m.in. Jungel Boat, Rollercoaster Himalaya i Super Ześlizg XXL. Właściciel lunaparku nie spoczywa na laurach i planuje kolejne nowości. W tym roku Śląskie Wesołe Miasteczko zostanie podzielone na strefy tematyczne.
 - W tym sezonie dla naszych fanów przygotujemy wiele nowych atrakcji, jak np. kolejka typu „flume ride”, poruszająca się po torze wodnym czy ekstremalna huśtawka, poddająca pasażerów różnym przeciążeniom. Ponadto sporo już działających urządzeń przywita gości w nowej odsłonie a na amatorów mocnych wrażeń i nasze najmłodsze pociechy czeka w tym sezonie sporo okolicznościowych eventów. Wszystkie urządzenia będą oddawane stopniowo przez cały sezon z kulminacją na okres wakacyjny. Zadbaliśmy również ofertę gastronomiczną, która w tym roku będzie bogatsza i jednocześnie bardziej zdrowa  – opowiada Bohus Hlavaty, prezes zarządu Tatry Mountain Resorts.
 Pełna lista nowości pojawi się na specjalnie przygotowanym otwarciu, które będzie mieć miejsce w dniu 30 kwietnia. Już teraz możemy powiedzieć, że nasi fani zyskają więcej czasu na zabawę – np. ŚWM latem będzie otwarte od godz. 10 do godz. 20 a w weekendy do godz. 22 – przekazuje Paweł Cebula Dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka.
 – Tradycyjnie na naszych gości czekają darmowe parkingi a bilety wstępu będą tańsze – od 30 kwietnia do 24 czerwca karnet dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz seniorów powyżej 60 lat kosztuje 35 zł. Dzieci do lat czterech bawią się gratis a osoby dorosłe płacą za wstęp 45 zł. Na całe rodziny czeka kilka nowych opcji: Za bilet dla dwójki rodziców i jednego dziecka do 12 lat wejściówka kosztuje 119 zł, a za każde kolejne dziecko trzeba dopłacić 25 zł – wylicza Paweł Cebula, dyrektor ŚWM.
Natomiast od 25 czerwca do 2 października każdy pojedynczy bilet podrożeje o 4 zł a rodzinny – rodzinny o 10 zł

Masterplan na ten rok już w pełni gotowy
Wszystkie informacje związane z podziałem stref, misją i wizją Miasteczka a również te  dotyczące największej tegorocznej atrakcji oraz najciekawszych eventów zostaną przedstawione 30 kwietnia podczas specjalnej prezentacji dla fanów Wesołego Miasteczka na którą już teraz zapraszamy. Przewidujemy również specjalne spotkanie z mediami podczas uroczystego otwarcia ŚWM – zapewnia Paweł Cebula.
W Śląskim Wesołym Miasteczku znajduje się ok. 40 obiektów, dla dorosłych i dla dzieci, w tym atrakcje ekstremalne, wodne oraz urządzenia rodzinne. Tatry Mountain Resorts przeznaczy co najmniej 117 mln zł na inwestycje w chorzowskim parku rozrywki w latach 2015 – 2020, kiedy to w pełni zobaczymy docelowy obraz Lunaparku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz