wtorek, 26 kwietnia 2016

IKEA Katowice rozpoczęła drugą fazę przebudowy parkingu.

IKEA Katowice właśnie rozpoczęła następny etap modernizacji dwupoziomowego parkingu przed sklepem. Prace remontowe przeniosą się na część parkingu położoną wzdłuż Parku Handlowego RAWA. Nowości czekają także kierowców.

Druga faza modernizacji potrwa do początku lipca i wiąże się również z wyznaczeniem przez IKEA nowego, optymalnego wariantu trasy dojazdowej do sklepu.

- Sugerowana od początku trasa dojazdowa ulicą Techników jest nadal aktualna. Dodatkowo jednak będziemy zachęcać kierowców, aby nie dojeżdżali nią do końca, tylko po przejechaniu 1 km wjechali z powrotem na al. Roździeńskiego, ale z kierunku Sosnowca  – mówi Aneta Gil z IKEA Katowice. – Natomiast niezmiennie ul. Techników gwarantuje najpłynniejszy powrót do domu w kierunku Katowic i Sosnowca – dodaje.

Dodatkowo, z początkiem drugiej fazy zamontowano nowe oznakowanie drogowe wskazujące trasy objazdów. Najbardziej korzystne dla kierowców warianty dojazdu znajdą się także w najnowszych wersjach map wykorzystujących technologię GPS.

- Działania informacyjne przeprowadzone przed rozpoczęciem przebudowy parkingu przyniosły efekty – zmotoryzowani klienci coraz częściej wybierają wygodną trasę dojazdu do sklepu, kierując się już nie pod wiadukt na al. Roździeńskiego, ale w stronę ul. Techników. Potwierdza to przeprowadzony monitoring natężenia ruchu na tych ulicach – mówi Aneta Gil.

Kierowców zarówno na trasach dojazdowych i wyjazdowych oraz na samym parkingu poprowadzi oznakowanie w kolorze żółtym.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej przystanek autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy w kierunku Katowic nadal przesunięty będzie o 100 m w kierunku Sosnowca. Można dotrzeć do niego przez parking górny i dolny. Z kolei pasażerowie jadących w kierunku Sosnowca na przystanek dojdą środkową częścią górnego parkingu, do zejścia schodami na ul. Szwedzką.

Modernizacja parkingu przed IKEA Katowice i Parkiem Handlowym RAWA trwa od lutego i zakończy się w listopadzie 2016 r. Roboty będą podzielone na fazy, w trakcie każdej z nich kompleksowe prace będą odbywać się w innej części parkingu, na dwóch poziomach jednocześnie. Przebudowa zaplanowana jest w sposób, który minimalizuje ewentualne utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji autobusowej.


1 komentarz: