środa, 2 grudnia 2015

LODOWISKO POD DACHEM I PEŁEN ATRAKCJI MIKOŁAJKOWY WEEKEND W GALERII KATOWICKIEJ

Bezpłatne lodowisko z wypożyczalnią łyżew, opieka dla dzieci na czas zakupów, spotkanie z Mikołajem, spektakl w wykonaniu studentów Studium Aktorskiego działającego przy Teatrze Śląskim, warsztaty teatralne i wokalne, a także turniej gier wideo LEGO i inne atrakcje – Galeria Katowicka przemienia się w Świąteczną Krainę.
– Wczoraj wspólnie zaświeciliśmy ponad 16 tysięcy lampek na naszym świątecznym drzewku na placu Szewczyka. Choinka Galerii Katowickiej ma ponad 15 metrów wysokości, zdobi ją więcej niż 700 bombek i wraz ze świątecznym zdobieniem obiektu tworzy magiczny klimat w centrum miasta – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. Marketingu i PR Galerii Katowickiej. – Przez cały grudzień zapraszamy do Galerii Katowickiej na wiele wyjątkowych, klimatycznych wydarzeń – dodaje.
Już teraz, pod dachem Galerii Katowickiej, działa bezpłatne lodowisko i wypożyczalnia łyżew. Na poziomie +2, przy tarasie widokowym na plac Szewczyka, na wykonanej z paneli syntetycznych tafli o wymiarach 10x6m ślizgać można się od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00 oraz w weekendy w godzinach 12:00 – 20:00. Znajdująca się tuż obok lodowiska wypożyczalnia sprzętu oferuje łyżwy w rozmiarach od 27 do 46.
Od soboty, 5 grudnia, w czasie, w którym rodzice będą robić zakupy, najmłodsi będą mogli oddawać się zabawom, animacjom i warsztatom w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM na poziomie +2. Opiekunowie w Świątecznej Krainie Galerii Katowickiej będą zajmować się najmłodszymi od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00, a w weekendy w godz. 12:00 – 19:00.
Kolejnym miejscem, w którym w Galerii Katowickiej odbywać się będą atrakcje w świątecznym klimacie, jest przestrzeń przy kawiarni Blikle na poziomie +1. W sobotę, 5 grudnia br., w godzinach 13:00-14:30 oraz 16:00-17:30 odbędą się tam Warsztaty Elfów zatytułowane „Wyśpiewajmy Święta”. Ich uczestnicy dowiedzą się, czym jest emisja głosu i wezmą udział w ćwiczeniach uczących prawidłowego śpiewu. Spotkaniu będzie towarzyszyło kolędowanie z instrumentami oraz wspólnie czytanie fragmentów „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa.
Specjalne, Mikołajkowe atrakcje czekają na odwiedzających Galerię Katowicką w niedzielę, 6 grudnia.
Na „Scenie w Galerii" (poziom +2) wystawiony zostanie spektakl dla najmłodszych, przygotowany przez słuchaczy Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim, pt.: „Zaczarowana walizka". Przedstawienie będzie można zobaczyć o godzinie 11:00 lub 16.00. Od południa, z przerwą na spektakl, aż do godziny 19.00 prowadzone będą także warsztaty teatralne „Nowe legendy miejskie”. Podczas zajęć z Arturem Pałygą, dramaturgiem Teatru Śląskiego, dzieci będą pracować nad własnymi, profesjonalnymi spektaklami teatralnymi.
W takim dniu (niedziela, 6 grudnia) nie zabraknie także spotkania ze świętym Mikołajem – wraz z elfami będzie czekał na dzieci w godzinach 12.00 – 16.00 w Świątecznej Krainie Galerii Katowickiej (poziom +2). Uczestnikom świątecznych animacji, warsztatów, spotkań, gier i zabaw, w godzinach od 11.00 do 19.00 towarzyszył będzie fotograf. Świąteczne pamiątkowe zdjęcia będą czekać na odbiór zainteresowanych w salonie Fotojoker na poziomie -1.
Najbliższy weekend (5-6 grudnia) to również okazja do zabawy z LEGO Video Games. W sobotę oraz niedzielę w godzinach 11:00 – 19:00 na poziomie 0 Galerii Katowickiej w ramach wielkiego turnieju gier LEGO odbędą się zmagania, których finałowe pojedynki będzie można oglądać na specjalnie zamontowanym dużym ekranie. Dodatkowo na chętnych czekać będą stanowiska z konsolami PlayStation 4, gry: Batman 3 – Poza Gotham, Marvel Super Heroes i inne, a także strefa malowania buziek w postaci i motywy z gier.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz