poniedziałek, 28 grudnia 2015

DODATKOWE NOCNE POCIĄGI KŚ W NOC SYLWESTROWĄ

0:50, 0:55 i dalej aż do 2:30 - to godziny odjazdów niektórych z 10 pociągów specjalnych, które rozwiozą uczestników zabaw sylwestrowych do śląskich i zagłębiowskich miast. W dużej części rozkład jazdy został dostosowany do specyfikacji największej imprezy na wolnym powietrzu w regionie – Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach.

 

Jak szacują organizatorzy zabawy, na placu przed katowickim Spodkiem w sylwestrową noc może pojawić się ponad 60 tys. osób. W dużej części będą to mieszkańcy innych miast, dlatego z myślą o nich Koleje Śląskie postanowiły uruchomić specjalne nocne pociągi, które umożliwią powrót ze stolicy województwa do 10 sąsiednich miast.
Godziny odjazdów pociągów zostały zaplanowane zarówno z myślą o tych, którzy chcą wrócić do domu zaraz po noworocznych fajerwerkach i tam kontynuować zabawę, jak i o miłośnikach nieco dłuższej zabawy pod chmurką.
Pociągi dla tych, którzy chcą wrócić wcześniej, odjadą z Katowic w następujących godzinach:
·         0:50 do Zagłębia
·         0:55 do m.in. Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic
·         1:00 do południowych dzielnic Katowic i do Tychów
Pociągi dla tych, którzy chcą pobawić się dłużej, odjadą z Katowic w następujących godzinach:
·         2:20 do m.in. Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic
·         2:25 do Zagłębia
·         2:30 do południowych dzielnic Katowic i do Tychów
Dodatkowo pociągi będą kursować w kierunku przeciwnym, tj. z Tychów, Gliwic i Zagłębia do Katowic, umożliwiając dogodne przesiadki. Pociągi z Gliwic i Zagłębia do Katowic będą kursować jako przyspieszone.
– Podróż pociągiem to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda. Istotne jest także, że nie trzeba będzie odmawiać sobie symbolicznej lampki szampana, szukać miejsca do parkowania czy stać w korkach, gdy wszyscy będą wracać autami do domów – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Dodatkowe połączenia traktujemy jako element realizacji naszej misji publicznej, ale równocześnie doskonałą okazję do promocji naszych usług. Wiele z osób, które skusi nasza sylwestrowa oferta, będzie miało okazję pierwszy raz od dłuższego czasu przekonać się, jakie korzyści niesie za sobą podróżowanie koleją – dodaje.
– Cieszymy się, że impreza tak wyczekiwana przez publiczność, jaką jest Sylwestrowa Moc Przebojów wprowadzi w rok 2016 mieszkańców Śląska, którzy między innymi dzięki zaangażowaniu Kolei Śląskich będą mieli możliwość bezpiecznego i komfortowego powrotu z szampańskiej zabawy do ościennych miast. Gorąco zapraszamy do udziału w zabawie podczas największej imprezy sylwestrowej w Polsce. Czeka na Państwa sześciogodzinna zabawa z udziałem plejady gwiazd – mówi Kamil Bernacki, przedstawiciel firmy Wagart, organizatora wykonawczego Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach.
Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Dodatkowym atutem będzie to, że nie będzie obowiązywać dopłata 5 złotych za kupno biletu na pokładzie pociągu. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach od 18:00 do 6:00 będą działać dwie kasy Kolei Śląskich. Dodatkowo bilety będzie można kupić u kasjerów mobilnych na dworcu w Katowicach – będzie ich można łatwo rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych kamizelkach. Bilety można kupować również m.in. w biletomatach.
Pociągi do Tychów Lodowiska będą odjeżdżać z peronu 1, do Gliwic z peronu 2, a do Zagłębia z peronu 3.

Informacje o połączeniach specjalnych można znaleźć także na: http://kolejeslaskie.com/pl/news/313/dodatkowe_pociagi_w_sylwestrowa_noc_

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz