piątek, 4 grudnia 2015

„7 miliardów Innych” - WYSTAWA MULTIMEDIALNA W KATOWICACH

W Katowicach „7 miliardów Innych” przemówi po raz ostatni, ale po raz pierwszy także polskim głosem. Z inicjatywy BGŻ BNP Paribas przez 7 jesiennych tygodni tego roku po naszym kraju wędrował filmobus z reporterami Fundacji GoodPlanet.

 
(fot. facebook.com/7miliardowinnych)

 – Nasze zaangażowanie w „7 miliardów Innych” wynika z fascynacji dla globalnego wymiaru projektu, któremu w Polsce chcieliśmy nadać wyjątkowy charakter. Dlatego też zdecydowaliśmy się na uruchomienie filmobusa  „7 miliardów Innych, dzięki któremu również Polacy mogli odpowiedzieć na pytania, które zadano ludziom w 84 krajach świata. – wyjaśnia Małgorzata Nycz, dyrektor departamentu komunikacji marketingowej i strategii marki, z BGŻ BNP Paribas. Mobilne studio nagrań odwiedziło 21 miast, gdzie ponownie padły te same pytania wzbogacone o polski pakiet. Jak zmienia się świat wokół Ciebie? Co to znaczy być Polakiem? Czym jest dla Ciebie miłość? Kiedy ostatni raz się śmiałeś? Dlaczego płaczesz? Jako mieszkańcy 85. kraju, do którego dotarli reporterzy Fundacji GoodPlanet, Polacy dopełnią mozaikę ludzkich twarzy i historii, tym samym wzbogacając zasoby wiedzy na temat tego, czym się różnimy, a co nas łączy.
Trzonem projektu jest wystawa video, składająca się z kilkunastu filmów tematycznych takich jak np.  „Miłość”, „Strach” czy „Różnice”. W Paryżu średni czas wsłuchiwania się w wypowiedzi Innych wynosił 3 godziny i 40 minut. W Katowicach nie może być inaczej. Wystawa to jednak nie wszystko, co przygotował polski producent „7 miliardów Innych” – Agencja PR Pan Pikto. Odwiedzający Międzynarodowego Centrum Kongresowe będą mogli wejść do zainstalowanego tam studia i nagrać własne przesłanie dla świata, tym samym stając się częścią globalnego projektu.

Wystawie będą towarzyszyć również wydarzenia specjalne – mówi Łukasz Jurkiewicz z Agencji PR Pan Pikto. – Do współpracy zaprosiliśmy organizatorów niezwykłych przedsięwzięć, debat czy konferencji. Będzie można na przykład zobaczyć symulację obrad ONZ w wykonaniu reprezentacji polskich licealistów czy posłuchać wykładu na temat islamu. Będziemy także gościć Europejski Kongres Menedżerów Kultury. Niemal każdego dnia odwiedzający wystawę będą mogli wziąć udział w ciekawym wydarzeniu.
Oprócz spotkań, warsztatów, konferencji i debat organizatorzy zapowiadają także książkę, która w postaci wydawnictwa albumowego przypomni najważniejsze wypowiedzi „7 miliardów Innych”. Na 350 kartach zatrzymano to, co najważniejsze: spojrzenia oraz słowa. Wśród nich będzie można spojrzeć na Włocha, który w dzieciństwie marzył o tym, że zostanie papieżem. Gianmaria dodaje także przesłanie dla świata: „Najważniejsza rada to nie brać siebie na serio”.

To nie jest zwykła wystawa – mówi Martyna Jarząb z Wydawnictwa Belleville odpowiedzialnego za polskie wydanie książki „7 miliardów Innych”. – Ukazanie współczesnego oblicza ludzkości wymaga stworzenia odpowiedniego klimatu, pewnej intymności, która zwykle towarzyszy mówieniu o największych tajemnicach swoim najbliższym. Półmrok, gra światłem, odizolowanie od codziennego pośpiechu będą jednymi z elementów zapewniającymi ten klimat w przestrzeni wystawienniczej. Staraliśmy się, aby towarzyszył także książce, dzięki której ludzie zabiorą Innych do swojego domu.
„7 miliardów Innych” będzie można oglądać bezpłatnie od 3 grudnia 2015 r. codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Dodatkowo odwiedzający wystawę będą mogli odpocząć w
„7 miliardów Innych Cafe”. Przedsięwzięcie w Polsce, a tym samym i na świecie dobiegnie końca 3 stycznia 2016 r.

————————————————————————————————————————
Data i miejsce wystawy: 3 grudnia 2015 r. - 3 stycznia 2016 r.; Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (Al. Korfantego 35).

(źródło : http://www.7billionothers.org )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz