czwartek, 19 lipca 2012

DWORZEC PKP - ZDJĘCIA Z BUDOWY

Na budowie katowickiego dworca rozpoczął się montaż elewacji wejściowej, będącej najbardziej wyeksponowaną częścią dworcowej hali. W ramach prac wykończeniowych na dworcu trwa budowa ścianek ,sufitów oraz ciągów instalacji wentylacyjnej ,elektrycznej i sanitarnej. Na podłogach części obsługowej ,jak i handlowej układane są płytki. W hali dworca zamontowane zostały już windy, schody i pochylnie ruchome. Zrekonstruowano już w pełni ponad połowę z 16 kielichów, w tym 2 nad usługową częścią galerii, trwają przygotowania do demontażu rusztowań wspierających czasze kolejnych kielichów. W pomieszczeniach przyszłego Multikina powstają ściany i stropy korytarzy. Jednocześnie powstaje elewacja  Galerii Katowickiej.
Hala dworca kolejowego ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku, kilka tygodni później podziemny dworzec autobusowy, natomiast Galeria Katowicka zostanie otwarta w przyszłym roku.
Poniżej zdjęcia z budowy.

DWORZEC KOLEJOWY
DWORZEC AUTOBUSOWY i UL. DWORCOWAGALERIA KATOWICKA
KIELICHY
 PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękuje Agencji Interaktywnej K2 Internet ,dzięki której miałem możliwość wejścia na teren budowy nowego dworca kolejowego oraz Galerii Katowickiej.
nowekatowice.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz