poniedziałek, 30 lipca 2012

III ETAP BUDOWY OSIEDLA DĘBOWE TARASY


Ceremonią wmurowania kamienia węgielnego z udziałem honorowego gościa – prezydenta Katowic Piotra Uszoka, IMMOFINANZ Group oficjalnie rozpoczął budowę III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Inwestycja jest realizowana przez spółkę zależną BUWOG International, wyspecjalizowaną w projektach mieszkaniowych. Zakończenie budowy planowane jest na 2013 rok. Wartość inwestycji wynosi 21,7 milionów euro.
„Sukces poprzednich etapów osiedla, a także rosnące zapotrzebowanie na apartamenty z wyższego i średniego segmentu, zachęciły nas do rozwijania projektu Dębowe Tarasy i wejścia na polski rynek jako deweloper mieszkaniowy”, mówi Daniel Riedl, członek zarządu IMMOFINANZ Group. „Budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy rozpoczyna się w najlepszym z możliwych dla niej okresie. Po przejęciu całkowitej kontroli nad projektem w grudniu ub. roku, tj. po odkupieniu od partnera joint venture – firmy TriGranit – pozostałych 30% udziałów; z ważnym pozwoleniem na budowę, zapewnionym finansowaniem oraz ukończoną fazą przedsprzedaży z rezerwacjami na poziomie przekraczającym 20% zaplanowanej powierzchni – tłumaczy Daniel Riedl.


Rozbudowa osiedla Dębowe Tarasy była wyczekiwana przez rynek m.in. w uwagi na duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania w centrum Katowic. „Osiedle jest doskonale zlokalizowane niemalże w centrum miasta, z bardzo łatwym dostępem do jego infra-struktury oraz kluczowych arterii komunikacyjnych, w dodatku blisko największego w Europie parku miejskiego (Park Śląski) oraz wielofunkcyjnego centrum handlowego Silesia City Center – najważniejszego miejsca na handlowej mapie regionu”, mówi Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy.
W ramach III fazy inwestycji deweloper odda do użytku 317 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań, które powstaną w trzech budynkach: 11-kondygnacyjnym oraz dwóch 5-kondygnacyjnych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań jedno-, dwu, trzy- lub czteropokojowych o metrażu od 27 do 110 m kw.


Podobnie jak w pierwszych dwóch fazach inwestycji, budynki będą wyposażone w par-king podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony. Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.
„Dębowe Tarasy nawiązują do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, a ich znakiem szczególnym jest kaskadowa architektura. Zapewni to mieszkaniom bardzo dobre
nasłonecznienie oraz doskonały widok na miasto. Dla uzyskania ciekawego efektu połączyliśmy naturalne, ciepłe elementy wykończenia z chłodnymi” – opisuje Jacek Kuś
z katowickiej pracowni architektonicznej STABIL, która zaprojektowała osiedle. „Projekt wyróżnia się także pod względem zastosowanych rozwiązań i wysokiego standardu wykonania. Myślę tu m.in. o wykończeniu powierzchni wspólnych, szybkich windach
oraz zieleni na terenie osiedla”, dodaje Kuś.


W 2008 roku projekt i realizacja osiedla uhonorowane zostały prestiżowymi nagrodami: tzw. „Oskarem” budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz pięciogwiazdkowym tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.

2 komentarze:

  1. Osobiście co do tej jakości.. no niestety tak nie jest pięknie. Mieszkam Na dębowych od ponad roku i póki co jeśli chodzi o jakość materiałów to na książęcym jest stanowczo lepiej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hahahahaha to sie na książęce przeprowadź!

    OdpowiedzUsuń