środa, 4 lipca 2012

NOWE INWESTYCJE W ZOO

W lipcu 2012 w ramach projektu „Rozbudowa ścieżki dydaktycznej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie” współfinansowany przez Unię Europejską  rozpocznie się realizacje trzech inwestycji.
Pierwszą z nich jest budowała nowego, całorocznego pawilonu dla żyraf. Znajda się w nim boksy hodowlane ,ale i ekspozycyjne. Obiekt będzie połączony z wybiegiem o powierzchni 4,8 tys. m2 połączony z sąsiadującym wybiegiem "Afryka".


Kolejną inwestycją jest budowa nowego pawilony tygrysów, wraz z wybiegiem zewnętrznym. W pawilonie znają się kotniki hodowlane i ekspozycyjne. Część pawilonu zajmą pomieszczenia gospodarcze.  Na wybiegu wybudowany zostanie także basen z kaskadą.


Trzecią inwestycją jest przebudowa oraz termomodernizacja obecnego pawilonu dla ptaków celem nadania mu nowych funkcji ekspozycyjnych. Budynek podzielony zostanie na trzy zasadnicze części, przy czym w części ekspozycyjnej przewidziane zostały nowe woliery dla płazów i gadów, dioramy dla ptaków, woliera dla krokodyli z dwoma basenami i wyjściem do woliery zewnętrznej, a także hala wolnych lotów dla ptaków o powierzchni około 100m2 i wysokości 6m. W budynku znajdą się ponadto pomieszczenia socjalne i techniczne, a także toalety dla zwiedzających, w tym również dla niepełnosprawnych.
Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2013, i w tym czasie do zoo zostaną sprowadzone żyrafy oraz krokodyle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz