wtorek, 3 lipca 2012

KONKURS NA PROJEKT RYNKU NIEUDANY

Dziś zaprezentowane prace ,które brały udział w ostatnim konkursie architektonicznym na projekt nowego katowickiego rynku. Konkurs okazał się porażką, gdyż nie wybrano pierwszego miejsca. Według rzecznika przebudowy miasta projekt nie wniósł niczego nowego. Co dalej z katowickim rynkiem ? Tego nawet sami urzędnicy nie wiedzą.

II MIEJSCE 
GPP Grupa Projektowa oraz Agencja Projektowa Architektury EKSPO z Krakowa


WYRÓŻNIENIE
AiR Jurkowscy ArchitekciWYRÓŻNIENIE
Jan Pallado


WYRÓŻNIENIE
Riegler Riewe Architekci

3 komentarze:

 1. Chyba najlepszym rozwiazaniem by byl w takiej sytuacji miedzynarodowy konkurs. To jest obecnie najwaznieszy projekt dla Katowic dzieki ktoremu cale miasto ma w koncu 'zaskoczyc' i zaczac dzialac jak inne polskie metropolie. Robienie tu czegokolwiek na 'lapu-capu' tylko jeszcze bardziej pograzy Katowice. Przewodniczacym komisji powininen byc Konior bo to wedle jego 'masterplanu' powinna przebiegac modernizacja centrum Katowic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka pomyslow interesujacych (jak ten Austryjakow) ale tylko w sensie ideowym. Z kazdego projektu jakby wybrac to co najlepsze to by nawet moze cos ciekawego wyszlo..

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę kpina a nie konkurs... to komentarz w związku z brakiem pierwszego miejsca, nie w związku z projektami.

  Dobrze byłoby przycisnąć urzędników i pokazać szerokie zainteresowanie dokładniejszymi informacjami o przyszłości rynku.

  OdpowiedzUsuń