poniedziałek, 26 października 2015

INWESTYCJE MIESZKANIOWE - PAŹDZIERNIK 2015

TWOJA DOLINA (ul. Pułaskiego)
Osiedle ”Twoja Dolina” to 4 nowoczesne budynki, w których łącznie znajdzie się ponad 300 mieszkań. Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu oddanych zostanie 196 lokali mieszkalnych oraz 9 lokali usługowych zlokalizowanych w dwóch budynkach dziewięcio- i ośmio-kondygnacyjnym.
INWESTYCJA DEWELOPERSKA SPÓŁKI HM INWEST S.A. (ul. Pułaskiego)
W 9 piętrowym budynku znajdzie się w sumie 141 mieszkań o powierzchni od 30 do 100 mkw. Ponad połowowe zajmą mieszkania dwupokojowe. Na parterze bloku zaplanowano lokale usługowe i handlowe. DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW II ETAP - OKAM (ul. Sikorskiego)
Dom w Dolinie Trzech Stawów to luksusowy projekt mieszkaniowy wraz z kompleksem rekreacyjno-sportowym, zlokalizowany w malowniczej scenerii Doliny Trzech Stawów.  Obecnie realizowany jest II etap inwestycji.

CZTERY WIEŻE (osiedle Tysiąclecia)
4 Wieże to jeden z największych kompleksów mieszkalno-usługowych oferujący szeroką gamę mieszkań w Katowicach na os. Tysiąclecia.4 Wieże to docelowo cztery piętnastopiętrowe budynki mieszkalne oferujące szeroki wachlarz metraży mieszkań i apartamentów, wkomponowane w jedną wspólną podstawę zagospodarowaną pod lokale usługowe. Obecnie trwa realizacja 3. i 4. wieży.
piątek, 16 października 2015

TARG ŚNIADANIOWY i EKO WARSZATY W SUPERSAMIE

Nowo otwarty Supersam zaprasza na kolejny weekend atrakcji! W sobotę i niedzielę (17-18 października) na trzech piętrach galerii odbędzie się pierwsza edycja targu śniadaniowego SuperAM.  W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną stoiska ze zdrową żywnością oraz EKO warsztaty dla najmłodszych.Po hucznym czterodniowym otwarciu (8-11.10) DH Supersam nie zwalnia tempa
i zaprasza na kolejny weekend pełen atrakcji. Udział w targu śniadaniowym weźmie wielu wystawców i producentów regionalnych wyrobów. Stoiska zostaną ustawione na poziomach: -1, 0 oraz +1.Dodatkowo dla najmłodszych przewidziane są EKO warsztaty. Pierwszego dnia (17 października) zabawa będzie przebiegać pod hasłem „Ekologia jest w modzie, bądźmy i my!”, podczas której dzieci z pomocą animatorek stworzą recyklingową biżuterię. W niedzielę (18 października)  uczestnicy warsztatów będą projektować instrumenty muzyczne z materiałów dostępnych w każdym domu. Stworzone zabawki mają przypominać dzieciom jak ważne są ekologiczne zachowania.


- Celem naszego wydarzenia jest oczywiście udostępnienie mieszkańcom zdrowych, regionalnych, niedostępnych na co dzień produktów, a także edukacja dzieci w obszarze recyklingu i ochrony środowiska, która obecnie jest niezwykle istotna. Podczas dwudniowych warsztatów mali ekolodzy dowiedzą się m.in. jak nadać z pozoru bezużytecznym  przedmiotom drugie życie – mówi Grażyna Morawiec-Jóźwicka, Dyrektor DH Supersam. – Chcemy, aby Targ śniadaniowy SuperAm stał się cyklicznym EKO wydarzeniem w Katowicach. Pierwsza edycja już w najbliższą sobotę, serdecznie zapraszamy! – zachęca Grażyna Morawiec-Jóźwicka.

Otwarcie DH Supersam odbyło się 8 października. Tylko podczas czterech pierwszych dni, centrum odwiedziło ponad 100 tys. osób. Stan skomercjalizowania obiektu na długo przed jego otwarciem wyniósł 100%. Na 23 tys. mkw. powierzchni handlowej znalazło się 76 punktów handlowo - usługowych oraz 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W centrum znalazły 24 popularne marki, nieobecne do tej pory w centrum miasta: Empik, Pepco, Aldi, New Look, Monnari, Sportsdirect, Atlantic, Silesia Jeans, Szachownica, Grey Wolf, UrbanCity, Sergio Leone, TextilMarket, KIK, Passero, Strefa Diet, Hobby4Men, Top Secret, Zzadimo, Esotiq, Pafoscan Sport, Greenpoint, Strefa podróży i Fitness Jatomi. Przez cały czas funkcjonowania centrum, dla klientów dostępny jest dwukondygnacyjny parking naziemny na 400 miejsc. Jego użytkowanie przez pierwsze trzy godziny wizyty
w centrum jest bezpłatne.Inwestorem obiektu jest Griffin Real Estate, za jego zarządzanie odpowiada Knight Frank.
 

czwartek, 8 października 2015

DOM HANDLOWY SUPERSAM OTWARTY8 października w samym sercu Katowic został otwarty Dom Handlowy Supersam. Udostępnił 76 punktów handlowo-usługowych w tym 24, nieobecnych do tej pory w tej części miasta. Inwestorem obiektu jest Griffin Real Estate, za jego zarządzanie odpowiada Knight Frank.Supersam zlokalizowany jest przy ul. Piotra Skargi 6, w miejscu zbudowanej w latach 30. minionego wieku, hali targowej. Dla jej upamiętnienia, w nowym obiekcie znalazły się cztery, pochodzące ze starej hali, zabytkowe stalowe dźwigary.


Supersam będzie przede wszystkim uzupełniał istniejącą już ofertę handlową centrum Katowic. Znajdą się w nim aż 24 popularne marki, nieobecne w nim do tej pory: Empik, Pepco, Aldi, New Look, Monnari, Sportsdirect, Atlantic, Silesia Jeans, Szachownica, Grey Wolf, UrbanCity, Sergio Leone, TextilMarket, KIK, Passero, Strefa Diet, Hobby4Men, Top Secret, Zzadimo, Esotiq, Pafoscan Sport, Greenpoint, Strefa podróży i wyczekiwane fitness Jatomi Fitness.


Obiekt w porównaniu z innymi, miejskimi galeriami jest niewielki. Posiada 23 tys. mkw. Jego funkcjonalny rozkład ma sprzyjać intuicyjnej komunikacji podczas zakupów.


- Mam nadzieję, że nowy Supersam stanie się co najmniej tak popularny wśród mieszkańców Katowic jak był kiedyś, za czasów istnienia w tym miejscu hali targowej. Chcemy przywrócić handlową tradycję tego miejsca. Otwieramy obiekt w pełni wynajęty, co jest prawdziwą rzadkością wśród nowych centrów handlowych. Wierzę, że skoro udało nam się zdobyć zaufanie najemców podobnie będzie z klientami - komentuje Grażyna Morawiec - Jóźwicka, Dyrektor Domu Handlowego Supersam.


Od czwartku do niedzieli z okazji otwarcia na terenie centrum zaplanowano liczne animacje, atrakcje i konkursy nawiązujące, podobnie jak kampania reklamowa Supersamu, do czasów PRL-u.

- Nawiązanie do PRL-u wynika przede wszystkim z sentymentu do dawnego Supersamu i tego jak kultowym miejscem dla mieszkańców był on kiedyś. Chcemy przywołać wspomnienia z tamtego okresu bazując na pozytywnych emocjach, a młodszym mieszkańcom ukazać go z przymrużeniem oka. Przez cztery dni nasi klienci będą mogli m.in. wziąć udział w Koncercie Życzeń, zabawie przy muzyce Abby i Boney M, przejechać się kultowym ogórkiem, a najmłodsi będą mogli odwiedzić Kącik Tolka Banana. Aktywnie działać będzie również nasz program, Superstar, w którym na klientów czekać będą specjalne, limitowane promocje i okazje – zachęca Dyrektor DH Supersam.


W Supersamie, prócz punktów 76 punktów handlowo-usługowych znajduje się również 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje przeznaczone są na parking liczący około 400 miejsc. Przez trzy godziny, dla klientów Supersamu będzie on bezpłatny, po tym czasie opłata wynosi 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Centrum otwarte jest godzinach: poniedziałek - sobota: 9.00 - 21.00, niedziela: 10.00 - 20.00