środa, 7 października 2015

NOWE ZAJĘCIA I WARSZTATY – MUZEUM HISTORII KATOWIC KOLEJNYM PARTNEREM PROJEKTU WYŻSZY POZIOM

Muzeum Historii Katowic zostało kolejnym, obok Teatru Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Uniwersytetu Śląskiego i innych instytucji kultury i sztuki, partnerem realizowanego przez Galerię Katowicką PROJEKTU WYŻSZY POZIOM. W ramach inicjatywy, której celem jest zachęcanie mieszkańców do aktywniejszego korzystania z bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej regionu, w najbliższych tygodniach przeprowadzi #kurs na sztukę.

W ramach współpracy w PROJEKCIE WYŻSZY POZIOM, w Galerii Katowickiej odbywać się będą warsztaty, wykłady i spotkania, które zorganizują przedstawiciele Muzeum Historii Katowic. Uczestnicząc w zajęciach będzie można poszerzyć wiedzę na temat zwyczajów świątecznych, strojów regionalnych, a także historii miasta.

Spotkania z Muzeum Historii Katowic w Galerii Katowickiej rozpocznie cykl #kurs na sztukę, który przybliży wiedzę o malarstwie i innych dziedzinach sztuki.
Kurs ma na celu zaprezentowanie wybranych zagadnień z zakresu historii sztuki, począwszy od sztuki prehistorycznej do współczesności – mówi Marek Lyszczyna z Muzeum Historii Katowic. – Przeznaczony jest zarówno dla uczniów szkół średnich chcących przystąpić do matury z historii sztuki, jak również osób interesujących się zagadnieniami z nią związanymi – dodaje.

Zajęcia, które odbywać się będą w przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM w Galerii Katowickiej składać się będą z wykładu dotyczącego problematyki danego tematu oraz części praktycznej polegającej m.in. na analizie wybranych: obrazów, przykładów architektury czy rzeźby, a także rozpoznawaniu typów ikonograficznych i symboliki dzieł.

Pierwsze zajęcia z cotygodniowego cyklu #kurs na sztukę odbędą się 7 października, o godz. 16.30. Ich tematem będzie sztuka romańska i gotycka w Europie i Polsce. Po wykładzie odbędą się także warsztaty z kaligrafii gotyckiej.

Aktywności w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM dostępne są bezpłatnie, odbywają się na poziomie +2 Galerii Katowickiej. Na wybrane zajęcia obowiązują zasada pierwszeństwa. Szczegółowy harmonogram i informacje znajdują się na stronie: http://galeriakatowicka.eu/wyzszy-poziom/

W ramach zainicjowanego w lipcu br. PROJEKTU WYŻSZY POZIOM, Galeria Katowicka wspólnie z partnerami realizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, naukowe i artystyczne, dając mieszkańcom regionu możliwość poznania i aktywnego uczestniczenia w najbardziej wartościowych przedsięwzięciach oraz stwarzając możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach. Tylko w ciągu wakacji w Galerii Katowickiej zrealizowanych zostało blisko 100 wydarzeń: warsztatów teatralnych i plastycznych, eksperymentów, wykładów, sesji relaksacyjnych, warsztatów z produkcji i aranżacji muzycznej, dni kariery, warsztatów dla prezenterów telewizyjnych i przyszłych dziennikarzy, wernisaży, wystaw międzynarodowych, pokazów i innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz