wtorek, 28 sierpnia 2012

KONIEC PRAC BUDOWLANYCH NA DWORCU


Na terenie powstającej przy pl. Szewczyka hali nowego dworca kolejowego zakończono prace budowlane i wykończeniowe w kasach biletowych, centrum obsługi klienta, a także w biurach PKP oraz pomieszczeniach gospodarczych i socjalnych. Niemal gotowe są również hale – wejściowa i główna. Wciąż trwają prace przy montażu szklanej elewacji pod zrekonstruowanymi kielichami, gdzie znajduje się m.in. wejście główne do hali dworca, nad którym kilka dni temu pojawił się oryginalny neon „KATOWICE” pochodzący z dawnego dworca kolejowego.

Powstają ostatnie kielichy nad galerią handlową. Gotowych lub zabetonowanych jest już 12 z 16 odtwarzanych kielichów, trzy kolejne są już w trakcie rekonstrukcji. W Galerii Katowickiej od strony ul. Słowackiego kontynuowane są prac przy budowie słupów, ścian i stropów żelbetowych. Na terenie przyszłego Multikina montowane są elementy widowni dwóch pierwszych sal projekcyjnych, a od strony torów i ul. Słowackiego trwa budowa ścian kina. Od strony pl. Szewczyka zakończyła się pierwsza faza montażu elewacji Galerii Katowickiej, wewnątrz której trwają prace tynkarskie i wykończeniowe.

Od strony ul. Młyńskiej i pl. Szewczyka kontynuowane są prace związane z wykonaniem placu wejściowego. Obecnie na placu budowy pracuje już tylko 5 żurawi wieżowych, których do niedawna było na placu budowy aż 9.
(www.dworzec-katowice.info)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz