wtorek, 5 sierpnia 2014

71. TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH - INFORMACJE O UTRUDNIENIACH DROGOWYCH


Jutro w Katowicach odbędzie się IV etap 71. Tour de Pologne.  Poniżej lista ulic na których wystąpią jutro utrudnienia :
 • O 5.00 zostanie wstrzymany ruch na Al. Korfantego - dwa pasy ruchu od Ronda Ziętka do Pętli Słonecznej włącznie z Pętlą Słoneczną oraz wyłączenie z ruchu pasa jezdni Al. Roździeńskiego (po stronie stacji paliw BP). Nastąpi też zablokowanie ruchu tramwajowego na odcinku Al. Korfantego od Ronda Ziętka do Pętli Słonecznej.
 • Około 11.30 nastąpi pełne zamknięcie ruchu na rundzie okrężnej kończącej IV etap w Katowicach t.j. na ulicach: Chorzowska, Rondo Ziętka, Pętla Słoneczna, Al. Korfantego linia mety, Al. Roździeńskiego, Dudy Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, Francuska, Ceglana, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Sądowa, Goeppert- Meyer, Grundmana.
 • O 12.00 wystartuje Mini Tour de Pologne na zamkniętym odcinku ulic Al. Korfantego, Rondo Ziętka oraz Pętla Słoneczna.
 • O 13.00 wystartuje Mini Tour de Pologne na całej rundzie okrężnej.
 • Około 14.30 (uzależnione od ewentualnego opóźnienia wyścigu) nastąpi zamknięcie trasy IV etapu Tour de Pologne od strony Mysłowic t.j. na ulicach: Bagienna, 1-go Maja do ul Bohaterów Monte Cassino, Ludwika, Le Ronda, Grzegorzka, Strzelców Bytomskich – odcinek ten będzie otwarty po przejechaniu patrolu zamykającego wyścig.
 • Około 15.00 (uzależniony od ewentualnego opóźnienia wyścigu) nastąpi wjazd do Katowic od strony Siemianowic Śląskich t.j. ulicami: Bytkowska, Agnieszki, Złota, Chorzowska - odcinek ten będzie otwarty po przejechaniu patrolu zamykającego wyścig.
 • Około 15.15 nastąpi wjazd na rundę (kolarze pokonują 4 rundy o długości 12,3 km.)
 • Około 16.45 planowany jest przyjazd zawodników na metę IV etapu: Katowice, Al. Korfantego.
 • Po przejechaniu patrolu zamykającego wyścig, i uprzątnięciu trasy, sukcesywnie otwieranie będą kolejne odcinki ulic. Najdłużej utrudnienia mogą potrwać na Al. Korfantego - od Ronda Ziętka do Pętli Słonecznej oraz na Al. Roździeńskiego - od Ronda Ziętka do ul Dudy Gracza - na pasie w kierunku centrum.
 • Zamknięty zostanie wjazd z autostrady A4 na węzeł Mikołowski w kierunku Centrum.
Informacje na temat utrudnień w komunikacji miejskiej znajdziecie na stronie www.kzkgop.com.pl .

MAPA IV ETAPU W KATOWICACH

2 komentarze:

 1. no to nie ruszam się jutro z domu ;) z wyjątkiem wyjścia na wyścig!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem na rowerze w pracy a potem od razu do centrum ;)

  OdpowiedzUsuń