piątek, 1 sierpnia 2014

Rowerową akcję charytatywną „Jeżdżę i pomagam” rozpoczęli festiwalowiczeUczestnicy OFF Festivalu jako pierwsi wzięli udział w akcji charytatywnej „Jeżdżę i pomagam”. Od dziś, podróżując po mieście rowerem pomóc może każdy, kto skorzysta z jednośladów dostępnych
w wypożyczalniach rowerów City by Bike w Katowicach. Przejechane kilometry zostaną przeliczone na złotówki, które Galeria Katowicka przekaże na zakup wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci.Mechanizm akcji „Jeżdżę i pomagam” zakłada, że za każdy kilometr Galeria Katowicka przekaże złotówkę na rzecz podopiecznych ze Świetlicy Środowiskowej im. św. Wojciecha. Katowicka placówka jest regularnie wspierana przez Galerię Katowicką. W minionym roku sfinansowane zostały wyprawki, w tym roku np. wyjazd na zimowe ferie.

Aby wziąć udział w akcji charytatywnej „Jeżdżę i pomagam” wystarczy w sierpniu wypożyczyć rower w jednym
z trzech punktów City by Bike: na placu Szewczyka przed Galerią Katowicką, na ul. Stanisława 4 w Galerii Miasta Ogrodów lub w Katowickim Parku Leśnym – Dolina Trzech Stawów. Wszystkie pojazdy zostały wyposażone
w specjalne liczniki.


Wypożyczalnie przy Galerii Katowickiej i ul. Stanisława otwarte są od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00, w Katowickim Parku Leśnym od środy do niedzieli w takich samych godzinach. Za wypożyczenie roweru na godzinę zapłacić trzeba dwa złote, trzy godziny kosztują pięć złotych, cały dzień (w godzinach pracy wypożyczalni) to koszt 10 złotych. Warunkiem wypożyczenia jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości.

W związku z trwającym OFF Festivalem, punkt City by Bike zlokalizowany w Dolinie Trzech Stawów został otwarty wcześniej. Dzięki temu festiwalowicze jako pierwsi nabili charytatywne kilometry.

- W przyszłym tygodniu przez Katowice przejedzie peleton Tour de Pologne. Zachęcamy, by kibicować kolarzom z roweru wyposażonego w specjalny licznik akcji „Jeżdżę i pomagam”. Do końca sierpnia każdy może połączyć przyjemność rowerowej przejażdżki z pożytecznym efektem. Pomoc potrzebującym wcale nie wymaga treningu i wyrzeczeń – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Galerii Katowickiej.

Akcję „Jeżdżę i pomagam” organizuje Galeria Katowicka wraz z wypożyczalnią rowerów City by Bike oraz Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz