wtorek, 30 lipca 2013

OFFowo JUŻ W TEN WEEKENDTego lata prawie 15-tysięczna publiczność oklaskiwać będzie ponad 90 artystów. Od 2 do 4 sierpnia na czterech festiwalowych scenach zagrają m.in. legendarna grupa My Bloody Valentine,kultowa kanadyjska formacja Godspeed You! Black Emperor, ikona rocka lat 90. – The Smashing Pumpkins, a także m.in. Deerhunter, The Walkmen czy powracający specjalnie na OFF-a Skalpel. Dojdzie też do niecodziennych wydarzeń takich jak wspólny występ Zbigniewa Wodeckiego z zespołem Mitch & Mitch, czy reaktywacja Super Girl & Romantic Boys.Wyjątkowy na europejską skalę, OFF Festival Katowice zadebiutował w 2006 roku w Mysłowicach. Od trzech lat odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów – pięknej zielonej oazie w sercu przemysłowego Śląska. OFF Festival to nie tylko impreza muzyczna, ale i sposób na życie, w zgodzie z obowiązującymi trendami, pod prąd nudzie i przeciętności. Artur Rojek, pomysłodawca i szef festiwalu, postawił sobie za cel wspieranie muzyki trudnej, nietuzinkowej, nowej – i to właśnie na jego festiwalu wielu znakomitych wykonawców z całego świata ma okazję zaprezentować się w Polsce po raz pierwszy.


OFF Festival Katowice rośnie w siłę z roku na rok, a eklektyczny gust Rojka i odwaga w układaniu programu zjednuje imprezie przychylność prasy i fanów nie tylko w naszym kraju. Od gwiazd światowej alternatywy po nowe, intrygujące twarze polskiej sceny – na OFF Festivalu można usłyszeć wszystko to, na co inne festiwale mają pomysłu lub odwagi.
Wielokrotnie nagradzany przez branżę medialną i muzyczną, chwalony przez fanów, w styczniu 2012 OFF zdobył prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Znalazł się również w elitarnym gronie kilku festiwali nominowanych do nagrody za najlepszy program. OFF został też wyróżniony przez Pitchfork. Ten popularny serwis internetowy, niekwestionowany autorytet w świecie muzyki, umieścił OFF na liście 20 najważniejszych letnich festiwali na świecie w roku 2012.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz