poniedziałek, 29 kwietnia 2013

WARBUD DOKOŃCZY BUDOWĘ MCK


Pod koniec marca 2013 Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła wybór oferty konsorcjum NDI z Sopotu, Construcciones y Promociones Balzola (Hiszpania) i WHD z Sopotu na dokończenie budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach ,którego poprzednim wykonawcą był Polimex - Mostostal.

Oferty na dokończenie budowy złożyły następujące firmy :
1. Konsorcjum: NDI z Sopotu, Construcciones y Promociones Balzola (Hiszpania), WHD z Sopotu - 249,42 mln zł - odrzucona
2. Budimex: 298,59 mln zł
3. Konsorcjum: Hochtief Polska, Elektrobudowa - 261,85 mln zł - odrzucona
4. Konsorcjum: Warbud, Mercury Engineering Polska - 280,27 mln zł
5. Konsorcjum: Strabag, Heilit+Woerner Budowlana - 320,02 mln zł - odrzucona
Przy ponownym badaniu, ocenie podlegały już tylko oferty konsorcjum Warbudu z Mercury Engineering Polska (280,27 mln zł brutto) oraz Budimeksu (298,59 mln zł brutto). Kryterium wyboru była najniższa cena, a budżet zamawiającego opiewa na 265 mln zł brutto. 
Katowicki magistrat zerwał z Polimeksem kontrakt na budowę Centrum pod koniec września ubiegłego roku. Jako powód podano opóźnienie w realizacji, które było tak dalekie, że terminowe zakończenie zadania przez Polimex nie było możliwe.
Polimex kontrakt podpisał na początku października 2011 r. Jego wartość wynosiła ponad 252 mln zł brutto, a inwestycja miała zostać zrealizowana do 31 maja 2013 r.
Inwestor zakłada, że prace zostaną wykonane w terminie do 8 sierpnia 2014 r. 

(źródło : www.wnp.pl)

2 komentarze:

  1. Z tego co widzę, nie jest źle.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. hehe niezły przekręt popłynąl w przetargu, juz w pażdzierniku pod któryms z artykułów napisałem że wygra WARBUD, ale w kwietniu sie zdziwiłem ze wybrali NDI a tu jednak moje słowa sie sprawdziły, jak to możliwe?? otóż odpowiedz jest prosta polityka i nieczyste zagrania w magistracie Katowickim bo jak inaczej wytłumaczyc ta sytuacje? odpowiedzcie sobie sami...

    OdpowiedzUsuń