środa, 24 października 2012

THIS IS NEW STATION IN KATOWICE ...


Możliwość osobistego powitania podróżnych na nowym dworcu PKP, uroczyste zapalenie neonu „KATOWICE”, pamiątkowe zdjęcia – to tylko część atrakcji zaplanowanych na pierwszy dzień funkcjonowania katowickiego dworca PKP. Otwarcie dworca odbędzie się 29 października br., dzień wcześniej niż pierwotnie planowano.

Uroczystości związane z otwarciem dworca zostały podzielone na dwie części. Pierwsza (od godz.13.00), to oficjalna inauguracja z udziałem przedstawicieli władz,  Grupy PKP, inwestora oraz wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji.
Druga odsłona uroczystości (od godz. 16.00) organizowana jest z myślą o mieszkańcach i, co istotne, będzie równoznaczna z faktycznym otwarciem dworca dla podróżnych.
- Dworzec PKP to obiekt użyteczności publicznej, stworzony z myślą o mieszkańcach, dlatego chcemy, aby już w dniu otwarcia poczuli się tam dobrze. Stąd pomysł, aby podobnie jak w momencie rozpoczynania robót budowlanych, gdy wszyscy chętni mogli przyłożyć rękę do budowy, umożliwić mieszkańcom osobiste zaangażowanie – mówi Monika Olejnik-Okuniewska, rzecznik Prasowy NEINVER Polska.


„Witam w Katowicach, moim mieście” – między innymi takie komunikaty autorstwa mieszkańców w dniu otwarcia popłyną z głośników na dworcu i peronach. Od 22 do 26 października br. specjalni reporterzy wyposażeni w sprzęt nagrywający będą przemierzali centrum Katowic namawiając mieszkańców do nagrania osobistych powitań.

- Dosłownie każdy chętny będzie miał szansę, aby swoim głosem powitać podróżnych przyjeżdzających na katowicki dworzec w dniu otwarcia. Do nagrania swoich powitań zaprosiliśmy także kilka powszechnie znanych i związanych z Katowicami osób. Jednak to, w towarzystwie kogo, mieszkańcy będą mogli powitać podróżnych, ujawnimy kilka dni przed otwarciem – mówi Monika Olejnik-Okuniewska.

Kolejna atrakcja dla mieszkańców, to możliwość wzięcia udziału w procesie rozświetlania neonu „KATOWICE”. Napis od kilku tygodni ozdabia przebudowaną hale dworca PKP, a w wieczór otwarcia efektownie zaświeci pełnym blaskiem.


- W ostatni poniedziałek października od godziny 16.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców i podróżnych do wizyty na przebudowanym dworcu kolejowym. W tym dniu będzie można spotkać specjalnych informatorów wskazujących lokalizację kas biletowych, czy wejścia na perony. Osoby te opowiedzą o szczegółach realizacji inwestycji  – mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Grupy PKP. – W pierwszych tygodniach funkcjonowania nowego dworca obsługa podróżnych będzie odbywała się równocześnie w hali nowego dworca oraz w punktach znajdujących się od strony placu Andrzeja – dodaje. 


Pierwotnie termin otwarcia dworca ustalono na 30 października br., jednak w ostatnich dniach okazało się, że uruchomienie obiektu będzie możliwe już dzień wcześniej, czyli 29 października br. 

Otwarcie hali obsługi pasażerów to finał pierwszego etapu inwestycji na pl. Szewczyka, realizowanej wspólnie przez NEINVER Polska i PKP S.A. Na przełomie roku zaplanowano uruchomienie podziemnego, przelotowego terminala autobusowego, na teranie którego trwają obecnie prace brukarskie przy budowie wysp autobusowych i chodników dla pasażerów. Do połowy przyszłego roku nastąpi otwarcie Galerii Katowickiej o powierzchni 53 000 m2 z 250 sklepami i punktami usługowymi. Pasażerowie korzystający z dworca oraz klienci galerii handlowej będą mieli również do dyspozycji podziemny parking na 1200 samochodów. Ostatni etap inwestycji to nowoczesny biurowiec, który powstanie w sąsiedztwie hali dworca. 

(źródło i zdjęcia : www.dworzec-katowice.info)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz