wtorek, 14 października 2014

"TWOJA DOLINA" - CZYLI KOLEJNY PROJEKY MIESZKANIOWY NA DOLINIE

JHM Development planuje rozpoczęcie budowy swojej pierwszej inwestycji w Katowicach. Spółka w 2011 roku nabyła działkę o powierzchni 1,2 h przy ul. Pułaskiego lecz ze względu na nadwyżkę mieszkań budowy nie rozpoczęto. Obecnie firma dostała pozwolenie na budowę i planuje ją rozpocząć w najbliższych tygodniach tak ,aby pierwszy etap oddać we wrześniu 2016.  


Osiedle „Twoja Dolina” to znakomita propozycja dla tych, którzy dynamiczne tempo życia w wielkim mieście chcą połączyć z relaksem i wyciszeniem.
Architekci wzięli pod uwagę uwarunkowania naturalne Doliny Trzech Stawów, dzięki czemu udało się uzyskać niezwykły efekt schodzenia budynków w stronę otaczającej je wody.
Miejsce znakomicie skomunikowane z autostradą A4 i centrum Katowic. Taka lokalizacja gwarantuje szybki dojazd do pracy i jeszcze szybszy powrót do własnego zacisznego M.
Osiedle ”Twoja Dolina” to 4 nowoczesne budynki, z 314 mieszkaniami i lokalami usługowo-handlowymi. Budynki w zróżnicowanej zabudowie -  od 5 do 9 kondygnacji – będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych.
Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy.
W ramach pierwszego etapu do Państwa dyspozycji oddanych zostanie 196 lokali mieszkalnych oraz 9 lokali usługowych.
W budynku dziewięciokondygnacyjnym dostępne będą 134 mieszkania i 8 lokali usługowo-handlowych, natomiast w  ośmiokondygnacyjnym – 62 mieszkania oraz 1 lokal usługowy.
Wszystkie mieszkania o powierzchni od 19,83 do 79,17 m² zostały zaprojektowane w sposób bardzo funkcjonalny, dając wiele swobody przy ich aranżacji. W każdym z budynków znajdą się dodatkowo pomieszczenia na wózki a poszczególne kondygnacje zostaną połączone cichobieżnymi windami z poziomem parkingowym.
6 komentarzy:

 1. Doskonaly pomysl, otoczyc cala doline super nowoczesnymi blokami. Gratuluje pomyslowosci. W niedlugim czasie doczekamy sie osuszenia kolejnych stawow na rzecz nowych budynkow.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym przypadku nie ma większego zagrożenia dla doliny trzech stawów.
  Teren pod inwestycję nie jest pilnowany,powstają tam niewielkie wysypiska śmieci.
  A cały teren pomiędzy stawem Łąka a ulicą Floriana od torowiska kolejowego po ulicę Sikorskiego przydało by się zrewitalizować,straszą tam pustostany i nieużytki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie te projekty wyglądaja i pewnie kosmiczne ceny tych mieszkań. Zapewne kupię sobie jak zarabiam ledwie 1300 eh Polsko daj żyć

  OdpowiedzUsuń
 4. Ceny mieszkań zawsze są drogie ale jak już mieszkać to w czymś ładnym

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiscie nie mam nic przeciwko zeby zabudowac jak najwiecej przestrzeni nad woda od strony Osiedla Paderewskiego i storzyc wielkomiejskie Bulwary Trzech Stawow :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejne betony ! Co za idiota się na to zgodził.

  OdpowiedzUsuń