wtorek, 2 września 2014

Studniówka SZLACHETNEJ PACZKI na placu SzewczykaW zależności od regionu, znany pod różnymi nazwami: taniec polski, chodzony, pieszy, łażony, wolny, powolny, okrągły, starodawny, staroświecki, chmielowy, gęsi, wielki... Już w czwartek, 4 września, we wszystkich miastach wojewódzkich zostanie wykonany reprezentacyjny taniec narodowy. W Katowicach poloneza SZLACHETNEJ PACZKI zatańczymy przed Galerią Katowicką.


Happening SZLACHETNEJ PACZKI zaplanowany został na ok. 100 dni przed XIV Finałem Projektu łączącego coraz więcej Polaków. Polonezem rozpoczęty zostanie kolejny jego etap – rekrutacja wolontariuszy do Drużyny SuperW.
- Blisko 100 dni dzieli nas od tegorocznego finału SZLACHETNEJ PACZKI. Na naszej studniówce zatańczymy więc poloneza i tym samym hucznie rozpoczniemy kampanię SuperW. Poszukujemy Super Wolontariuszy, którzy pomagając potrzebującym mogą stać się bohaterami w swoim lokalnym otoczeniu – mówi Agnieszka Kotela, koordynator ds. promocji projektu w województwie śląskim. – SZLACHETNA PACZKA to projekt, który działa cały rok i abyśmy mogli zorganizować tegoroczny grudniowy finał społeczeństwo musi zdać egzamin dojrzałości – dodaje.
Na potrzeby happeningu Galeria Katowicka udostępniła teren na placu Szewczyka. To tutaj 4 września
o godzinie 15.00 wolontariusze i sympatycy SZLACHETNEJ PACZKI na Śląsku zaproszą wszystkich do wspólnego tańca.
Szlachetnego poloneza poprowadzą artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny, a wśród tańczących pojawi się również Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice". Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja informacyjna, dzięki której każdy będzie mógł się dowiedzieć kim jest SuperW, jaka jest jego rola i co zrobić, by się nim stać. O studniówce na placu Szewczyka swoich klientów informować będzie także Galeria Katowicka.
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt, który łączy działania setek tysięcy osób wokół pomocy najbardziej potrzebującym. Inicjatorem idei jest ks. Jacek Stryczek, który czternaście lat temu w Krakowie, wraz z grupą studentów duszpasterstwa akademickiego po raz pierwszy obdarował 30 ubogich rodzin. Z roku na rok przybywa ludzi Paczki. W zeszłorocznej edycji ideę Mądrej Pomocy realizowało w 508 lokalizacjach w całym kraju aż 617 000 osób, a ponad 17 500 rodzin otrzymało wsparcie w postaci paczki. 
- SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt, w którym mądrze pomagając rodzinom żyjącym w biedzie łączymy tysiące ludzi. Już w czwartek, tanecznym krokiem, w słońcu czy pod parasolem, rozpoczniemy rekrutację Drużyny SuperW. W całej Polsce poszukiwanych jest aż 10 000 wolontariuszy, a w samym województwie śląskim blisko 1 200 – dodaje Agnieszka Kotela.

3 komentarze:

  1. Już się nie możemy doczekać kolejne edycji !! Co roku bierzemy udział w szlachetnej paczce

    OdpowiedzUsuń
  2. Nasz hostel również bierze udział już 2 raz z rzędu. Wybieramy dwie rodziny i staramy się spełniamy ich najskrytsze marzenia.

    OdpowiedzUsuń
  3. U nas w Łodzi większość moich znajomych bierze udział w tym rewelacyjnym wydarzeniu. Najlepsze w tym jest to że pomagamy konkretnym osobą, o których można przeczytać wcześniej oraz otrzymujemy relacje z przekazania paczki

    OdpowiedzUsuń