poniedziałek, 17 stycznia 2011

KOMUNIKACJA MIEJSKA W KATOWICACH - TRAMWAJE

Po Katowicach kursuje 11 linii tramwajowych obsługiwanych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. .
Są to linie - 2 (linia turystyczna kursująca w lecie), 6, 7, 11, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 23. W większości obsługiwane są przez wagony tramwajowe typu Konstal 105 Na ,oraz ich modernizacje.Najnowocześniejszym tramwajem kursującym po Katowicach jest tramwaj spółki Alstom Konstal 116Nd, należący do rodziny tramwajów Citadis. Obecnie te tramwaje przechodzą gruntowną modernizację ,zmieniając nie tylko ich wygląd wewnętrzny ,ale i zewnętrzny wprowadzając do nich barwy Tramwajów Śląskich ,czyli czerwony i kolor kości słoniowej.


Ostatnim "nowym" nabytkiem spółki "Tramwaje Śląskie" są używane wagony typu Düwag PTB ,sprowadzone z Frankfurtu nad Menem w Niemczech. Głównym powodem ich zakupu jest planowana przebudowa centrum Katowic ,dzięki dwukierunkowości tych wagonów nie będą potrzebne pętle tramwajowe do zawracania.


W okresie letnim na trasie "WPKiW" a "Katowice Brynów" kursuje linia turystyczna obsługiwana przez zabytkowy tabor typu Konstal N. Wagon ten używany jest także w trakcie różnych akcji promocyjnych ,jak np. Świąteczne jazdy z Muzeum Śląskim, lub ostatnio podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz