poniedziałek, 4 października 2010

WYDARZENIE - WYDARZENIA MUZYCZNE


Ostatni kwartał 2010 roku w Katowicach zapowiada się dość interesująco. Największe imprezy odbędą się oczywiście w hali widowiskowo - sportowej Spodek ,gdzie dziś (4/10/10) występuje znany na całym świecie Leonard Cohen, twórca takich hitów jak "Dancing to the end of love" czy "Hallelujah".
9 października Katowice staną się europejską stolicą bluesa, gdyż już po raz 30 w Spodku obędzie się Rawa Blues Festival. "The world's biggest indoor blues festival" - co oznacz tylko jedno iż impreza stworzona przez Irka Dudka jest największym festiwalem bluesowym na świecie organizowanym w budynku. Wystąpią m.in. James Blood Ulmer, Nora Jean Bruso oraz Irek Dudek.
Więcej o festiwalu : www.rawablues.com
30 października Spodkiem zawładnie Deep Purple. To będzie już 6 koncert tej grupy w Katowicach (1996, 1998, 2000, 2003, 2006). Deep Purple to zespół który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół.
Oficjalna strona zespołu : www.deeppurple.com
Tydzień później w ramach pomarańczowej trasy w Spodku swój koncert da Kult - zespół grający głównie alternatywnego rocka stworzony przez Kazika Staszewiskiego i Piotra Wieteskę.
Oficjalna strona zespołu : www.kult.art.pl 
Największa impreza muzyki elektronicznej "MAYDAY" ponownie odbędzie się w Spodku. Już 10 listopada do Katowic zjadą się najwięksi fani tej muzyki. Impreza odbywa się regularnie już od 2000 roku ,zawsze 10 listopada. W tym  w hali ustawione będą 3 ,a nie 2 jak dotychczas sceny ,na której będzie można się bawić przy muzyce house, electro i minimal techno.
Oficjalna strona imprezy : www.mayday.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz