czwartek, 6 września 2018

BUDOWA FACE2FACE NABIERA ROZPĘDU

Na plac, gdzie powstanie katowicki biurowiec Face2Face Business Campus wjechały koparki. Nowy projekt Echo Investment w stolicy Śląska będzie miejscem spotkań, wymiany pomysłów i współdziałania.


Na działce przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej już pracuje ciężki sprzęt budowlany. To znak, że budowa pierwszego etapu Face2Face Business Campus nabiera rozpędu.
- Za nami przebudowa sieci podziemnych i wykonanie wykopu. Rozpoczęliśmy prace związane z konstrukcją pierwszego budynku, czyli zbrojenie fundamentów i izolację przeciwwodną. Budowę planujemy zakończyć w czwartym kwartale przyszłego roku - mówi Paweł Szarpak, project manager w Dziale Biur Echo Investment.
Pierwszy budynek kampusu to siedem kondygnacji inspirującej przestrzeni do szukania i podejmowania nowych wyzwań - łącznie blisko 21 000 mkw. W przyszłości „twarzą w twarz” stanie drugi budynek – razem stanowią spójny zamysł architektoniczny i funkcjonalny.
- Tworzymy komfortowe miejsce pracy, ale jednocześnie chcemy zapewnić pracownikom coś więcej: wspólne przestrzenie, zewnętrzne restauracje, strefy wypoczynku i miejsca do co-workingu. Face2Face będzie nie tylko funkcjonalny, ale również motywujący i pobudzający kreatywność. Dodatkowo przygotujemy tu także „pop-up space”, czyli przestrzeń na wydarzenia i usługi inspirowane przez najemców i ich pracowników. Oferta będzie się zmieniać tak, żeby zachęcać do angażowania się we wspólne inicjatywy – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w Dziale Biur Echo Investment.
Za projekt architektoniczny Face2Face Business Campus odpowiada Grupa 5 Architekci, a stworzenie kreatywnej przestrzeni między budynkami to zadanie katowickiego Biura Projektowego Małeccy. Wykonawcą konstrukcji pierwszego etapu jest firma M&JBUD.  Biurowiec będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawi mnie efekt finalny. Inwestycja na pewno jest to spora

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety nie znam tej inwestycji więc nie bardzo mogę się na jej temat wypowiedzieć. Osobiście jestem na etapie kupowania mieszkania od dewelopera w Gdyni https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html więc teraz szukam fajne projektu na wykończenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzisiejszych czasach akurat jeśli chodzi o same budowy to one idą w bardzo szybkim tempie. Jestem zdania, że na pewno ma również wpływ na to stosowanie informatyzacji w tym obszarze. Jak nawet napisano w https://oprogramowaniedlabudownictwa.pl/program-dla-firmy-budowlanej/ to są specjalne programy do budownictwa i firmy budowlanej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejsze...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widać sama budowa faktycznie jest bardzo istotna, ale przy takich inwestycjach również istotne jest to aby wiedzieć jak sprowadzić sprzęt budowlany. W takich sytuacjach ja najczęściej korzystam z usług firmy https://transportmaszynpoznan.com/ i wiem, że na nich zawsze mogę polegać.

  OdpowiedzUsuń