piątek, 2 września 2016

SEZON JESIEŃ/ZIMA 2016 w SPODKU I MCK

145 wydarzeń o różnym charakterze w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK) i 30 imprez w Spodku – wszystko tylko przez najbliższe cztery miesiące, w sezonie jesień/zima 2016 r. Według szacunków zarządcy katowickich obiektów, firmy PTWP Event Center, w zaplanowanych do końca br. wydarzeniach w Spodku i MCK może wziąć udział nawet 250 tysięcy osób.


– Od momentu przejęcia zarządzania Spodkiem i MCK w Katowicach w maju br., konsekwentnie realizujemy założone cele: z największą troską dbamy o obiekty, które są własnością miasta, dążymy do obniżenia kosztów ich utrzymania, staramy się pozyskać wydarzenia o dużym rozmachu i skali, chcemy istotnie zwiększyć liczbę odbywających sięw obiektach imprez, a także staramy się budynki „otwierać” – oferować mieszkańcom miasta i regionu różne aktywności na co dzień – na basenie, sali gimnastycznej czy lodowisku – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Zgodnie z zaprezentowaną 2 września br. ramówką wydarzeń w miesiącach wrzesień–grudzień 2016, w katowickich obiektach obędzie się blisko 200 wydarzeń o różnym charakterze. W Spodku będą to m.in.: imprezy rozrywkowe, mecze i koncerty. Szacowana liczba gości, którzy wezmą w nich udział wynosi ok. 105 tysięcy osób. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach do końca br. przeważać będą szkolenia, kongresy, konferencje, spotkania i targi, w których łącznie udział weźmie ok. 145 tysięcy gości.

Wśród zaplanowanych do końca br. w Spodku i MCK wydarzeń znajdują się m.in.: Mecz Gwiazd Siatkówki, 40 lecie zespołu Kombi, Rawa Blues Festival, Gala MMA, koncerty, które zagrają: KULT, Sylwia Grzeszczak, Alter Bridge, Jan Michel Jarre, muzyki filmowej oraz imprezy takie jak Mayday, Tribute to Michael Jackson, Disney on Ice – 100 lat magii Disneya, a także różne odsłony targów Silesia Bazaar, Katowice Tattoo Konwent, Śląskie Targi Książki, VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw i branżowe targi – kosmetyczne, ślubne, medyczne.

– Naszą ambicją jest, by Spodek i MCK w Katowicach były najlepszym kompleksem kongresowym w kraju pod kątem jakości i sprawności zarządzania. Dążymy do tego, by uwzględniając jego specyfikę i miejsce na rynku, Spodek stał się czołową areną wydarzeń muzycznych i sportowych średniej wielkości. Wprowadzamy także możliwość szerokiego korzystania z infrastruktury obiektów tak, by stały się one miejscem codziennej rozrywki i aktywności dla mieszkańców regionu – mówi Marcin Stolarz, wiceprezes PTWP Event Center.

Niezależnie od wydarzeń organizowanych w MCK i Spodku, mieszkańcy regionu korzystać mogą na co dzień z infrastruktury obiektów – basenu, lodowiska i sali gimnastycznej.

Wchodzący w skład kompleksu Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek basen ma wymiary 15m x 9m i połączony jest z dwoma saunami – suchą i parową. Dostępny codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00, w każdą niedzielę dodatkowo oferuje naukę pływania dla dzieci. Od września na basenie przy Spodku rusza także szkoła pływania dla niemowlaków oraz zajęcia z aqua aerobiku. Tylko w sierpniu basen odwiedziło 980 osób.

Dzięki staraniom zarządcy, sala gimnastyczna przy Spodku ma ok. 90 proc. obłożenie – korzystają z niej uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego, katowickie kluby, a także firmy i osoby prywatne. W harmonogramie zajęć do zagospodarowania pozostały pojedyncze godziny w tygodniu oraz soboty i niedziele.

Z początkiem przyszłego miesiąca, w Spodku ruszą także ślizgawki. Weekend 1-2 października br. będzie pierwszym, podczas którego będzie można pojeździć na łyżwach od rana do wieczora. Program ślizgawek w każdą sobotę i niedzielę zakłada godzinne sesje od 10:30 do 20:30 z przerwami na czyszczenie lodu. Lodowisko będzie też dostępne w powszednie dni tygodnia w godz. 17:30 – 20:00. Dla klubów amatorskich przewidziano godziny późnowieczorne, a dla zawodowego GKS Katowice według ustalonego harmonogramu treningowego i meczowego.

Także od początku października, w każdą niedzielę będzie można posłuchać historii Spodka i zobaczyć najciekawsze zakamarki obiektu. Trasa zwiedzania obejmie m.in.: salę gimnastyczną, przejście przy basenie, lodowisko, halę główną, wejście na najwyższy punkt hali, salon super-VIP, lożę VIP i salę bingo. Przewodnik po Spodku będzie oprowadzał grupy w godzinach: 12:00, 13:30, 15:00, 16:30. Na wycieczki obowiązywał będzie internetowy sposób rezerwacji.

Aktualizowane na bieżąco kalendaria wydarzeń w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym prowadzone są na stronach internetowych: www.spodekkatowice.pl oraz www.mckkatowice.pl.

Podczas dwóch pierwszych miesięcy zarządzania Spodkiem i MCK przez PTWP Event Center (maj-czerwiec br.), odbyło się 95 wydarzeń z udziałem ponad 70 tysięcy odwiedzających, m.in.: Europejski Kongres Gospodarczy oraz European Start-up Days, Kongres ABSL, ProfiAuto Show, mecz piłki ręcznej Polska–Holandia, kongresy sektora zdrowia. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym przeważały konferencje i targi, w Spodku były to głównie wydarzenia rozrywkowe.

W przeprowadzonym w lipcu i połowie sierpnia br. programie miejskich wakacji w Spodku i MCK w Katowicach, obejmującym m.in. zwiedzanie obiektów, rolkowisko, plenerowe seanse filmowe, koncerty, warsztaty taneczne i aktywności sportowe, udział wzięło kilka tysięcy osób.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza