czwartek, 23 czerwca 2016

ROK MUZEUM ŚLĄSKIEGO

Ponad 333 tysiące zwiedzających, prawie 50 wystaw i projektów edukacyjnych. Pierwszy rok działalności Muzeum Śląskiego w nowej siedzibie za nami. Do wspólnego świętowania rocznicy zapraszamy 26 czerwca.


Wspólną celebrację rozpoczynamy w siedzibie przy ul. Dobrowolskiego 1 już od godziny 10.00 zwiedzaniem wystaw za symboliczną złotówkę. Dodatkową atrakcją będzie oprowadzanie kuratorskie po pięciu wzajemnie się dopełniających ekspozycjach stałych, stanowiących unikalne połączenie sztuki profesjonalnej, plastyki nieprofesjonalnej i scenografii teatralnej. W tajniki powstawania wystawy Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów wprowadzi nas Jarema Szandar, który opowie o pracy projektantów.

Dla rodzin z dziećmi przygotowano specjalne warsztaty, na które zaprosimy postacie z obrazów, aby wspólnie z nami świętowały urodziny. Dzieci wraz z opiekunami stworzą wielkoformatowy kolaż ścienny. Na miłośników muzyki czeka popołudniowy koncert „Larmo w Bogucicach”, podczas którego usłyszymy zaaranżowane na nowo popularne piosenki z kanonu polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Na zakończenie imprezy zapraszamy na tradycyjny poczęstunek – tort urodzinowy. 


Program w
nowej siedzibie!
26.06.2016 / Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1
ZWIEDZANIE WYSTAW
godz. 10.00–20.00 / wstęp 1 zł

OPROWADZANIA KURATORSKIE PO WYSTAWACH
czas zwiedzania ok. 30 min, zbiórka przy wejściu na ekspozycje
12.00 – Galeria sztuki polskiej 1800–1945
12.30 – Galeria sztuki polskiej po 1945 roku
13.00 – Galeria plastyki nieprofesjonalnej
13.30 – Galeria śląskiej sztuki sakralnej
14.00 – Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacje / tel. 32 213 08 70


WARSZTATY RODZINNE. ZABAWA PLASTYCZNA
„URODZINY W GALERII”
godz. 12.00–17.00 / budynek Centrum Scenografii Polskiej
Dzieci z pomocą dorosłych stworzą ścienny wielkoformatowy kolaż przedstawiający zabawę urodzinową. Gośćmi będą zreprodukowane postacie, które „wyszły” z obrazów znajdujących się w galeriach.

SPOTKANIE Z JAREMĄ SZANDAREM
godz. 16.00 / sala A, poziom -3
Jak powstawała wystawa Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów? O kulisach pracy projektantów, tajnikach aranżowania przestrzeni oraz o tym, jak buduje się iluzję rzeczywistości opowie współautor projektu wystawy.

KONCERT „LARMO W BOGUCICACH”
godz. 17.00–17.45 / plac przed budynkiem Centrum Scenografii Polskiej
Wyreżyserowany przez Rafała Urbackiego koncert z udziałem Piotra „Bajzla” Piaseckiego, Orkiestry Dętej Katowice, ekipy „Ludzie z Bogucic”, Aleksandry Rzepki oraz Teofila Pawłowskiego podejmuje temat zmiany zachodzącej na terenach przemysłowego Śląska. Zaaranżowane na nowo popularne
piosenki z kanonu polskiej („O dwóch takich, co ukradli księżyc” Lady Pank) oraz światowej („The Final Countdown” Europe, „The Neverending Story” Limahl) muzyki rozrywkowej tworzą uniwersalną opowieść o tęsknocie, nadziei i wspólnocie, wpisując się w najnowszą historię Katowic.

TORT URODZINOWY
godz. 18.00 / plac przed budynkiem administracyjnym
To był rok! Zapraszamy do wspólnego świętowania pierwszych urodzin
Muzeum Śląskiego w nowej siedzibie!
COMA CUSTOS – INSTALACJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz