poniedziałek, 16 maja 2016

PTWP EVENT CENTER WYPOSAŻA MCK

Wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach (MCK), 26 sal konferencyjnych na 34 tys. metrów kwadratowych powierzchni, sale balowe, przestronne foyer, hala wielofunkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych, zyskały krzesła, designerskie kanapy, fotele, wielofunkcyjne stoliki. Obiekt w meble konferencyjne wyposażyła, zarządzająca obiektem od maja br., firma PTWP Event Center.

 

– Wybierając meble konferencyjne do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjęliśmy precyzyjne założenia: najwyższa jakość użytkowa i wzornicza, nowoczesny i ponadczasowy design, który wpisze się w charakter MCK oraz spójna kolorystyka i gama produktów. Chcieliśmy także, by meble ożywiły wnętrza obiektu – mówi Marcin Stolarz, wiceprezes PTWP Event Center, spółki zarządzającej Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Przestrzenie wspólne Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, górne i dolne foyer, zyskały funkcjonalne i estetyczne meble konferencyjne. 80 kolorowych sof, 130 wielofunkcyjnych stołów, blisko 100 różnych stolików, kanapy, fotele, pufy – cechuje wygoda, komfort i nowoczesny design spod znaku skandynawskiej marki Martela.

– Możliwość aranżowania przestrzeni w tak wyjątkowym obiekcie to duże wyróżnienie i jednocześnie wielkie wyzwanie dla architekta. Naszą intencją było jak najlepsze wpisanie się w charakter przestrzeni, uszanowanie jej unikalności. Jednocześnie postawiono przed nami zadanie ocieplenia wnętrz MCK. Wybraliśmy produkty, kształty, kolorystykę, które współgrają ze sobą i obiektem. Postawiliśmy także na wielofunkcyjność, ze względu na różny charakter odbywających się w MCK imprez – mówi Monika Gutmajer-Żmija, architekt firmy Martela.

Na potrzeby konferencyjne we wszystkich pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zakupiono trzy tysiące krzeseł. Ich dostawcą jest jeden z wiodących producentów mebli w Europie, marka Nowy Styl.

Oddane do użytku w 2015 roku, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, wyróżnia się postindustrialną estetyką oraz użytecznym designem. Łączy wiele funkcji: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. Obiekt z charakterystycznym zielonym dachem przeznaczony jest dla 15 000 użytkowników i wraz z sąsiadującą ikoną architektury – Halą Widowiskowo Sportową Spodek – stanowi jedną z największych aren dla spotkań kongresowo-wystawienniczych w Polsce.

Wszystkie sale konferencyjne i wystawiennicze Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt AV i system nagłośnieniowy. W obiekcie można także korzystać z multimedialnych infokiosków oraz systemu do tłumaczeń symultanicznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz