wtorek, 1 marca 2016

PIERWSI NAJEMCY GALERII LIBERO


Na wiosnę tego roku Echo Investment planuje rozpoczęcie budowy nowego centrum handlowego na południu Katowic. Mowa tu oczywiście o Galerii Libero. Obiekt ma mieć 42 tys. mkw powierzchni handlowo - rozrywkowej na trzech poziomach.
W zeszłym tygodniu inwestor podpisał drugą umowę najmu. Po krótkiej przewie do Katowic powraca kino Helios, które zlokalizowane zostanie w galerii na poziomie +2. Z informacji, które można znaleźć w sieci kino ma mieć 7 sal.
Podpisano także umowę z operatorem spożywczym, mają to być drugie w mieście Delikatesy Alma (pierwszy sklep tej sieci znajduje się także przy ul. Kościuszki w dawnej hali parkowej przy parku Kościuszki). Sklep ten ma mieć przeszło 2 tys. mkw i zlokalizowany będzie na poziomie 0.
Umowa została podpisana na 10 lat i jest warta przeszło 12 mln. złotych.
Planowane otwarcie Galerii Libero zaplanowane jest na drugą połowę 2017 roku.

(źródło : www.katowicethecity.com)


3 komentarze:

  1. ciekawe ile ludzi będzie tam jeździło ? miejsce dobre blisko dla ludzi z Tych i Mikołowa oraz połowy Katowic ale czy się sprawdzi kolejna galeria ?

    OdpowiedzUsuń
  2. będą jeździły tabuny ludzi z południowej części śląska - z żor, mikołowa, łazisk, jastrzębia i innych - a także Ci z południowych dzielnic. w 4 milionowej aglomeracji ta galeria się wtopi i nawet nie poczujesz jej istnienia - chyba że będziesz korzystać z przebudowanej kościuszki/kolejowej i utkniesz w korkach na czas budowy to z pewnością wspomnisz tę inicjatywę.

    OdpowiedzUsuń
  3. ja sama pewnie się tam przejadę :) uwielbiam zakupy

    OdpowiedzUsuń