wtorek, 3 lutego 2015

BIUROWIEC STAROMIEJSKA 13A

Inwestycja zlokalizowana jest w miejscu dawnego Młyna Parowego w Katowicach, przy ulicy Staromiejskiej 13a. Bogata historia miejsca zainspirowała firmę do stworzenia swoistej enklawy w samym centrum miasta. Obiekt architekturą będzie nawiązywał do swojej historycznej funkcji.
Po przeprowadzeniu prac budowlanych powstanie kameralny, pięciokondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej 2078,9 m2. Podczas projektowania zadbano aby obiekt dla swoich najemców był zdrowy, komfortowy, tani w eksploatacji oraz charakteryzował się ponadczasową architekturą.
Zgodnie z klasyfikacją biurową obiekt będzie odpowiadał klasie A. Dodatkowo, budynek został zaprojektowany zgodnie z wymogami LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) – jednym z najbardziej popularnych wśród budynków biurowych, systemem certyfikacji tzw. „zielonych budynków”.
Przebudowa obejmie również teren sąsiadujący z kamienicą – podwórze, przejście prowadzące do budynku i elewacje okolicznych kamienic. Ma to na celu zmianę charakteru tego miejsca i zaproszenie klientów do nowego, wyjątkowego punktu na mapie Katowic.
Więcej na temat inwestycji znajdziecie na www.staromiejska13a.pl
(źródło : www.staromiejska13a.pl)

1 komentarz:

  1. Bardzo cieszy mnie oraz wielu pasjonatów modernizacji, przebudowy a przede wszystkim rewitalizacji Katowic fakt, że Staromiejska nabierze blasku i będzie przyciągać miejscowych i turystów. Obserwując wszystko to co dzieje się w Naszych Katowicach polecam zajrzeć do artykułu blogowego : https://opalnieruchomosci.wordpress.com/2015/01/29/nowe-biura-do-wynajecia-katowice/

    OdpowiedzUsuń