czwartek, 15 stycznia 2015

JESIENIĄ OTWARCIE SUPERSAMUOtwarcie Supersamu w ścisłym centrum Katowic przy ulicy Piotra Skargi zaplanowane jest już na jesień tego roku. Obiekt został już skomercjalizowany w 85%, a prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem. Inwestorem projektu jest Griffin Real Estate.


Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od planowanego otwarcia Supersamu, w którym na trzech kondygnacjach handlowych znajdzie się ponad 70 sklepów i punktów usługowo-handlowych. Na wyższych piętrach powstanie centrum fitness sieci Pure Jatomi, placówka medyczna Wellmed oraz 5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostaną przeznaczone na parking mieszczący 400 miejsc postojowych. Łączna powierzchnia najmu to około 23 tys. mkw. Centrum powstanie
w śródmieściu Katowic, obok Dworca PKS, przy głównym węźle komunikacyjnym.

W minionym roku podpisane zostały umowy najmu m.in. z brytyjską siecią Sports Direct, która dołączyła do marek Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay,  marketu Aldi i drogerii Rossmann. Swoje sklepy otworzą w Supersamie też tak znane marki jak: Pepco Home&You, Yves Rocher, Wólczanka, EMPIK, SMYK, Ziaja, czy multibrandowy sklep Sileasia Jeans. Zadebiutują także nowe marki, wśród nich nowy koncept z akcesoriami do kuchni A Table, ZZadimo - moda włoska czy pierwsze na Śląsku Urban City - moda hip-hopowa. W centrum przewidziano również strefę serwisową, spożywczo - gastronomiczną oraz usługi fryzjerskie i kosmetyczne.
W najbliższym czasie właściciel i inwestor obiektu, Griffin Real Estate, planuje podpisanie umów z kolejnymi najemcami.  

- Supersam będzie stanowił alternatywę dla istniejących już obiektów na handlowej mapie Katowic, zwłaszcza w takim węźle komunikacyjno-przesiadkowym w centrum Katowic. Na pewno będzie wyróżniać go dostępna cenowo i różnorodna oferta dostosowana do potrzeb szerokiej grupy klientów. Ponadto jesteśmy otwarci na marki, które w mieście nie są jeszcze dostępne, a które z pewnością ucieszą naszych klientów -  komentuje Edyta Bobek, dyrektor ds. wynajmu w Griffin Real Estate. – Na ukończeniu są negocjacje na pozostałą powierzchnię handlową,
a o podpisanych umowach będziemy informować na bieżąco
– dodaje Edyta Bobek.

W ubiegłym roku odbył się montaż zabytkowych elementów Supersamu – stalowych historycznych łuków wykonanych w latach 30. ubiegłego wieku w Hucie Baildon. Obecnie realizowany jest kolejny etap budowy, uwzględniający prace konstrukcyjne wyższych pięter oraz prace instalacyjne i murowe wewnątrz budynku. Stan surowy ma zostać osiągnięty w maju br. Po tym czasie inwestor planuje przeprowadzenie dalszych prac instalacyjnych i wykończeniowych. Oficjalne otwarcie obiektu ma nastąpić we wrześniu tego roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz