czwartek, 31 lipca 2014

Jeżdżę i pomagam. Rusza rowerowa akcja charytatywna

Czy można pomagać jeżdżąc na rowerze? Każdy, kto wypożyczy jednoślad z miejskich wypożyczalni rowerów City by Bike w Katowicach, pomoże dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej im. św. Wojciecha. Kilometr przejechany na rowerze to złotówka na wyprawki szkolne. Kampania charytatywna Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów i Galerii Katowickiej trwać będzie przez cały sierpień.


Aby wziąć udział w akcji charytatywnej „Jeżdżę i pomagam” wystarczy wypożyczyć rower w jednym z trzech punktów City by Bike: na placu Szewczyka przed Galerią Katowicką, na ul. Stanisława 4 w Galerii Miasta Ogrodów lub w Katowickim Parku Leśnym – Dolina Trzech Stawów. Wszystkie pojazdy zostały wyposażone w specjalne liczniki.

Każdy przejechany kilometr to złotówka, jaką Galeria Katowicka przekaże na rzecz podopiecznych ze Świetlicy Środowiskowej im. św. Wojciecha w Katowicach. Ze zgromadzonych środków zakupione zostaną wyprawki szkolne.

- Bardzo się cieszymy, że Galeria Katowicka kolejny raz zdecydowała się pomóc naszym dzieciom. Już rok temu otrzymaliśmy wyprawki, które przyniosły dzieciom ogromną radość. Taka pomoc jest bardzo konkretna i także w tym roku, bardzo potrzebna – mówi Elżbieta Szalonek ze Świetlicy Środowiskowej im. Św. Wojciecha w Katowicach.

Akcja „Jeżdżę i pomagam” trwać będzie od 1 do 31 sierpnia. Wypożyczalnie przy Galerii Katowickiej i ul. Stanisława otwarte są od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00, w Katowickim Parku Leśnym od środy do niedzieli w takich samych godzinach. Za wypożyczenie roweru na godzinę zapłacić trzeba dwa złote, trzy godziny kosztują pięć złotych, cały dzień (w godzinach pracy wypożyczalni) to koszt 10 złotych. Warunkiem wypożyczenia jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości.
Pomysłodawcą akcji charytatywnej jest Galeria Katowicka, partnerami: wypożyczalnia rowerów City by Bike oraz Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz