czwartek, 22 listopada 2012

PODZIEMNY DWORZEC AUTOBUSOWY ZDAŁ TESTY

Przelotowy dworzec autobusowy w Katowicach pozytywnie przeszedł testy z wykorzystaniem kilkunastometrowych, przegubowych autobusów miejskich.

21 listopada na podziemnym odcinku ul. Dworcowej, gdzie będzie funkcjonował terminal, po raz pierwszy pojawiły się autobusy. Dzięki pojazdom o zróżnicowanej długości – 12, 15 i 18 m – możliwe było wykonanie prób jednoczesnego manewrowania kilkoma autobusami. Przetestowano wjazdy i wyjazdy po mierzącej 70 metrów pochylni, sprawdzono prześwity między podwoziem, a jezdnią w autobusach pełnych pasażerów, zmierzono także maksymalne i minimalne promienie skrętu. Kierowcy przeprowadzili również serię prób wymijania innych autobusów stojących na przystankach.

Udane testy wykonano w ramach odbioru technicznego dokonywanego przez KZK GOP i PKM Katowice. Przedstawiciele przewoźnika nie wnieśli żadnych uwag do rozwiązań i organizacji ruchu przyjętych na terenie terminal autobusowego, który już wkrótce ma zostać oddany do użytku pasażerów. Uruchomienie podziemnego dworca autobusowego to już drugi etap budowy zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowo-biurowego, powstającego przy pl. Szewczyka. Pierwszym etapem było oddanie do użytku dworca kolejowego, z którego od 29 października korzystają pasażerowie i piesi. Kolejnym etapem inwestycji będzie otwarcie Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2013 roku.

1 komentarz:

  1. Na moje oko to trochę tam klaustrofobicznie... a wiadomo może, czy na przelotowy dworzec wjadą autobusy MZK Tychy?

    OdpowiedzUsuń