wtorek, 18 września 2012

UWAGA ! - OD 20 WRZEŚNIA ZMIANY W KOMUNIKACJI

Od 20 września czekają na nas kolejne utrudnienia w centrum Katowic. Związane są one z  rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy centrum. Tego dnia wyłączone z ruchu tramwajowego zostaną ulice : 3 Maja i al. Korfantego.
W konsekwencji pasażerowie, którzy do punktu docelowego dojeżdżają przez katowicki Rynek, będą musieli od nowa zaplanować swoją podróż. Pierwszym krokiem będzie dojazd do jednego z przystanków przesiadkowych, następnie podróż autobusem – specjalnie uruchomioną linią „T” bądź 910, by ostatecznie skorzystać z kolejnego tramwaju.
Wyjątek stanowią pasażerowie nowej, przebiegającej przez Rynek relacji Brynów-Zawodzie, która zostanie uruchomiona 24 września br.
Dodatkowo w dniach 20-23 września br. na trasie Brynów-Rondo uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T16.
Nowy autobus linii „T”, którego trasa przejazdu to pętla (Rynek-Mickiewicza-Gliwicka/Dąbrówki-Gliwicka/Sobieskiego-Sokolska-Chorzowska-Rondo-Rynek), będzie przyjeżdżał na przystanki co 5 minut. Równocześnie na trasie przejazdu będzie znajdowało się pięć autobusów.
Oprócz zmian tras przejazdów tramwajów linii 6, 7, 11, 16, 19 i 20 modyfikacji ulegną także rozkłady jazdy tramwajów m.in. w Bytomiu i Świętochłowicach. Większość wprowadzonych 20 września br. zmian będzie obowiązywała do września 2013 roku – wtedy zakończy się przebudowa ulicy 3-go Maja.
Szczegółowe informacje na temat rozkładów jazdy itp. znajdziecie na www.kzkgop.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz