piątek, 24 lutego 2012

UTRUDNIENIA ZWIĄZANE Z PRZEBUDOWĄ TOROWISKA


Zmiany w organizacji ruchu w centrum Katowic
w okresie marzec – lipiec br.

(zatwierdzone 23 lutego 2012 roku)

I. Pasażerowie autobusów

Zmiana:
Od 3 marca przystanki autobusowe z Rynku zostaną przeniesione na ulicę Mickiewicza i Sokolską.
Szczegóły:
Linie 600, 672, 672N i 910
Od 3 marca przystanek z Rynku zostanie przeniesiony na ulicę Mickiewicza obok DH „Ślązak”. Lokalizację zmieni także przystanek przy ulicy Kościuszki (obok Dworca PKP), który zostanie przeniesiony na ulicę Kopernika (przy Placu Miarki).

Linie 51, 674
Od 3 marca przystanek z Rynku zostanie przeniesiony na ulicę Sokolską obok Filharmonii Śląskiej. Podobnie jak w przypadku linii 600, 672, 672N i 910 przystanek z ulicy Kościuszki (obok Dworca PKP) zostanie przeniesiony na ulicę Kopernika (przy Placu Miarki).


II. Pasażerowie tramwajów

Zmiana:
Od 3 marca w relacji Rynek-Brynów w obu kierunkach kursować będzie tylko linia nr 16, a linie nr 6 i 19 zmienią swój bieg.
Szczegóły:
Linia 6
Od 3 marca do odwołania zmianie ulegnie trasa przejazdu tej linii – na Rynku tramwaj skręci w kierunku Zawodzia. Pasażerowie z Placu Miarki i Brynowa, aby skorzystać z tej linii powinni najpierw dojechać do Rynku korzystając z linii nr 16.
Linia 19
Od 3 marca do odwołania zmianie ulegnie trasa przejazdu tej linii – na Rynku tramwaj skręci w kierunku Placu Wolności. Pasażerowie z Placu Miarki i Brynowa, aby skorzystać
z tej linii powinni najpierw dojechać do Rynku korzystając z linii nr 16.

Zmiana:
Od 3 do 6 marca (sobota-wtorek) dla linii nr 16 wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.
Szczegóły:
W relacji Brynów - Rynek autobusy pojadą tą samą trasą co tramwaje, zatrzymując się w rejonie dotychczasowych przystanków tramwajowych.

W relacji Rynek - Brynów zmieni się pierwsza część trasy przejazdu - z Rynku autobusy zastępcze skierują się w ulicę 3 Maja, a następnie na Plac Wolności i ulicę Andrzeja. Na dotychczasową trasę przejazdu wrócą na wysokości Placu Miarki.

W związku z tym przystanek przy ulicy Kościuszki będzie wyłączony, a pasażerowie zmierzający do Dworca PKP będą musieli wysiąść na ulicy Andrzeja (obok Sądu Okręgowego).

Zmiana:
Od 7 marca niewielkiej zmianie ulegnie lokalizacja przystanków na Rynku (linie nr 6, 16 i 19), które zostaną przesunięte o kilkadziesiąt metrów w kierunku Ronda (przed Muzeum Śląskie).


III. Kierowcy

Zmiana:
7 marca zamknięte zostaną ulice Św. Jana oraz Pocztowa. Dojazd na Rynek będzie możliwy tylko od strony alei Korfantego.
Szczegóły:
Zamknięte dla kierowców zostaną ulice Św. Jana i Pocztowa. Wjazd na Rynek będzie możliwy jedynie z alei Korfantego, a wyjazd w ulicę Mickiewicza (przez dotychczasowy parking przy CH „Skarbek”). W tym celu wzdłuż CH Skarbek i dawnego Domu Prasy zaaranżowana zostanie jezdnia w dwóch kierunkach.
Ulica Teatralna stanie się dwukierunkowa z wjazdem i wyjazdem tylko od ulicy Szkolnej (dotychczas wyjazd odbywał się przez Rynek).
Zmiana:
7 marca zamknięty dla ruchu kołowego zostanie przejazd ulicą Świętego Jana pod wiaduktem (obok Kinoteatru „Rialto”). Dojazd do ulicy Dworcowej i Mariackiej będzie możliwy tylko od ulicy Francuskiej przez Tylną Mariacką.

źródło : katowice.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz