poniedziałek, 2 stycznia 2012

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2012 JUŻ 8 STYCZNIA 2012


Już po raz 20. zagra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniążki zbiera na zakup sprzętu do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
WOŚP to oczywiście koncerty plenerowe, które na Śląsku odbędą się m.in. w Katowicach oraz Chorzowie.
Za katowicki finał WOŚP odpowiada klub Kultowa, który to zaprasza do zabawy przy muzyce m.in. Lao Che, Koniec Świata, Meet Jimmy czy Plagiat199. Zaplanowano także galerie prac Galerii Negatyw, światełko do nieba w wykonaniu firmy Etna oraz katowickiej grupy Hellfire, licytacja gadżetów WOŚP i Kultowa i wiele innych atrakcji. Podczas finału w Katowicach będzie można też oddać krew w autobusie RCKiK Katowice.
Finał wojewódzki po raz drugi odbędzie się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Podczas imprezy zostanie wypuszczone w niebo 20 balonów z ledowymi światełkami, na wyspie na kanale regatowym odpalona zostanie rzymska XX, natomiast dookoła wyspy wypuszczona zostanie fontanna fajerwerków oraz pokaz sztucznych ogni - tak będzie wyglądało tegoroczne światełko do nieba ,które wystrzelone zostanie w całej Polsce o 20:00.
W tym roku na scenie zagrają m.in. Nell, Róże Europy oraz Patrycja Markowska. W programie pokazy służb ratunkowych, wozów bojowych czy psich zaprzęgów.
Dla najmłodszych nietypowo – dzieci będą mogły skorzystać z …lodowego placu zabaw, a dorośli zobaczyć pokaz teatru ognia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz