niedziela, 15 stycznia 2012

MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA RYNEK

Władze Katowic ogłosiły międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania przestrzeni publicznej w centrum miasta ,a dokładnie chodzi o katowicki rynek.
W minionym roku architekci ,którzy wygrali w drodze konkursu zaprezentowali trzy propozycje na rynek, które nie zadowoliły zarówno władz miasta jak i mieszkańców. Wśród propozycji była m.in. taka, która zakładała, że na rynku staną rzeźby… koni.

W nowym konkursie ,w którym mogą brać udział architekci z całego świata mają za zadanie zaprojektowanie pięć placów : kwiatowy przed Domem Prasy, teatralny, muzealny, ogólnomiejski i zabaw, gier i rekreacji które muszą się znaleźć w obszarze między budynkiem przy Rynku 13, a ul. Moniuszki od północy, od wschodu granicę wyznacza Dom Handlowy Zenit, Teatr i Muzeum Śląskie, a od zachodu Dom Prasy, Skarbek, Bank Śląski.
Rozstrzygnięcia należy spodziewać się latem tego roku. Wcześniej jednak rozpocznie się przebudowa torowiska tramwajowego między wiaduktem kolejowym przy kinie Rialto a rondem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz