poniedziałek, 28 listopada 2011

SYLWESTER POD SPODKIEM

Do ostatniej nocy w tym roku został już tylko miesiąc, przez co miasto Katowice przygotowuje się do koncertu sylwestrowego, który tradycyjnie odbędzie się na pl. Honorowym pod Spodkiem.
W tym roku miasto przeznaczyło na ten cel 980 tys. złotych, tj. o 180 tys. więcej niż przed rokiem.
Na scenie sylwestrowej mają zagrać m.in. IRA, Stachursky, Formacja Nieżywych Schabuff, Finsky, Urszula oraz Blenders. Na scenie pojawią się także dwie zagraniczne gwiazdy, których nazwy trzymane są na razie w tajemnicy (na jednym z portali piszą o występie AlphaVille oraz No Mercy).
Koncert sylwestrowy miasto Katowice organizuje wraz z TVP Katowice.


piątek, 25 listopada 2011

KATOWICE PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT

250 tysięcy złoty, taką kwotę miasto Katowice w tym roku przeznaczyło na dekoracje świąteczne. Nowości świąteczne pojawią się m.in. na placu Wolności , gdzie oprócz choinki zostaną powieszone ozdoby świetlne na latarniach, na pl. Andrzeja pojawią się drzewa i fontanna świetlna. Być może takie drzewa pojawią się także na pl. Miarki.
Tradycyjnie na rynku ustawiona zostanie ponad 10 metrowa żywa choinka. Choinki pojawią się także na głównych placach Nikiszowca, Ligoty czy Murcek.
poniedziałek, 14 listopada 2011

AKCJA KARMIMY PSIAKI

Akcja "Karmimy Psiaki" to ogólnopolska inicjatywa ,która ma na celu zebranie posiłków dla bezdomnych zwierząt. Aktualna akcja pomaga schronisku w Zabrzu Biskupicach ,w którym przebywa ponad 300 psiaków.
Aby przyłączyć się do akcji wystarczy wybrać :
- wybrać psa
- zostawić swojego emaila
- przekazać informację o akcji znajomym
Akcja nie była by możliwa bez sponsorów kramy. By pomóc  w zebraniu karmy dla psiaków wystarczy, że zgodzisz się na otrzymywanie informacji reklamowych od naszych partnerów. Każdy odebrany przez Ciebie mail to więcej karmy!
Z jednego adresu e-mail możesz raz nakarmić wybranego psiaka. Jeśli chcesz pomóc większej liczbie podopiecznych schroniska poleć akcję znajomym i zachęcaj ich do nakarmienia psiaków.


ADRES WWW AKCJI : www.karmimypsiaki.pl

niedziela, 13 listopada 2011

ŚWIĘTA CO RAZ BLIŻEJ - PHOTO (cz.1)JEAN MICHEL JARRE JUŻ DZIŚ

Już dziś w Spodku odbędzie się koncert pioniera muzyki elektronicznej ,a jest nim sam Jean Michel Jarre. Artysta nie po raz pierwszy zagra na scenie katowickiego Spodka ,gdyż będzie to już jego czwarty występ w naszym mieście (1997, 2008, 2010).środa, 9 listopada 2011

UWAGA - KATOWICE STOJĄ W KORKU

Wystarczyły dwie kolizje ,aby całe miasto stanęło. Pierwsza w tunelu pod katowickim rondem - ok. 16:30 zderzyły się cztery samochody osobowe, kolejna godzinę później stłuczka na zjeździe z A4 na DK-86 w kierunku Sosnowca ,tutaj zderzyły się 3 samochody. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Efektem kolizji były zakorkowane ul. Chorzowska, DTŚ, Bracka, Złota i inne.
poniedziałek, 7 listopada 2011

JESZCZE WIĘCEJ STARBUCKS W KATOWICACH

Jak podaje portal Property News w Galerii Katowickiej mają działać aż 3 kawiarnie pod logiem Starbucks Coffee, mają to być 2 kioski ,które wydają kawę tylko i wyłącznie na wynos i jedna kawiarni zlokalizowana w hali dworca , który będzie stanowiła część wielofunkcyjnego obiektu.
Nowymi najemcami Galerii Katowickiej został jeszcze Burger King ,KFC oraz dwie księgarnie Matras.

piątek, 4 listopada 2011

GALERIA KATOWICKA - NOWI NAJEMCY

Oprócz kawiarni Starbucks Coffee , która dołączyła do listy najemców Galerii Katowickiej swoje salony w kompleksie otworzą także następujące firmy :
- TUI - link
- Tchibo - link
- Hubiz - link
- 1 Minute - link
- Subway - link
- Relay - link
- Kolporter - link
- 4F - link

czwartek, 3 listopada 2011

INWAZJA KULTURY - NOWY SPOT KATOWIC
STARBUCKS JUŻ NA WIOSNĘ W SCC

Wczoraj informowaliśmy iż Starbucks w końcu zagości w naszym mieście ,a mianowicie w Galerii Katowickiej (otwarcie 2013), tak dzisiaj dowiedzieliśmy się iż kawy w białym kubku z zielonym logo napijemy się jeszcze prędzej .
Już na wiosnę Starbucks Coffee otworzy swoją pierwszą kawiarnie w Katowicach w Silesia City Center, umowa została już podpisana - powiedział rzecznik prasowy SCC.
Do Silesii zagości za niedługo także Gap, który swój pierwszy salon w Polsce otworzył w październiku w Warszawskiej Arkadii.

Tak więc jak nie było Starbucksa w Katowicach, tak teraz będziemy mieli dwa.
DWORZEC PKP - 3.11.2011


środa, 2 listopada 2011

STARBUCKS W KATOWICACH


Jak podaje rzeczniczka prasowa firmy Neinver Monika Olejnik-Okuniewska, nowym najemcą budowanej w Katowicach Galerii Katowickiej została sieć kawiarni Starbucks.
Będzie to pierwsza kawiarnia tej sieci na Śląsku. Firma działa w Polsce od 2009 roku, i można ją znaleźć m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Gdańsku.