niedziela, 4 września 2011

FRANCUSKA PARK

 
Francuska Park  to kompleks apartamentowo-mieszkaniowy położony w Katowicach - róg ulicy Francuskiej i ulicy Lotnisko. Na koncepcję zagospodarowania składa się zespół dziewięciu budynków od V do IX kondygnacji oraz kondygnacji podziemnej, gdzie zlokalizowane będą stanowiska garażowe. W każdym budynku będą funkcjonowały cichobieżne windy.

Budynki w swojej formie harmonizują z otoczeniem i krajobrazem. O wyjątkowym obliczu osiedla decydują przyjazne kolory oraz szlachetne materiały: kamień, drewno, szkło, płyty elewacyjne. Projekt budynków łączy w sobie funkcjonalność, nowoczesność i estetykę. Charakteryzuje się niepowtarzalną linią architektoniczną. Kaskadowy układ budynków, ogródki, tarasy dodają całości nowoczesnego oraz eleganckiego charakteru.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców w obrębie kompleksu przewidziano budowę placów zabaw i alejek wraz z ławkami. Na terenie osiedla znajdą się również obiekty handlowo-usługowe. Nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców czuwać będą wykwalifikowani pracownicy ochrony wspomagani przez całodobowy system monitoringu.

Osiedle zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach i gustach przyszłych mieszkańców. Jest funkcjonalne, przestronne i bezpieczne. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę mieszkań, zróżnicowanych pod względem metrażu oraz wyposażenia.
Doskonała lokalizacja, przyjemna dla oka i dobrze wkomponowana w otoczenie architektura, bezpieczeństwo klientów – to znaki firmowe inwestycji. 
 
Kompleks powatanie zaledwie 1,5 km od centrum Katowic. (5 min. jazdy samochodem i 20 minut spacerkiem). Katowickie puby, restauracje, kina, teatry, muzea i obiekty sportowe są więc na „wyciągnięcie ręki”. Jeszcze bliżej znajduje się duże centrum handlowe „Trzy Stawy” oraz  Biblioteka Śląska. 
Samo osiedle sąsiaduje bezpośrednio z Doliną Trzech Stawów  oraz Katowickim Parkiem Leśnym. Rozległe tereny rekreacyjne to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku - można tam pojeździć konno lub na rolkach, zagrać  w tenisa czy po prostu pospacerować. Te „zielone płuca” miasta są także ulubionym miejscem katowickich kolarzy, których przyciąga rozbudowana sieć szlaków rowerowych. Jeden z nich prowadzi leśnymi dróżkami aż do Pszczyny. 
 
 
Z górnych kondygnacji osiedla będzie widać nie tylko wspomniane tereny rekreacyjne, ale także piękną panoramę Beskidów.
Dużą zaletą umiejscowienia kompleksu mieszkaniowego jest dobrze zorganizowana infrastruktura komunikacyjna zapewniająca doskonały dojazd do Centrum Katowic, jak i na zewnętrzną obwodnicę. Sieć dróg pozwala również na szybki i sprawny dostęp do pozostałych miast aglomeracji śląskiej. W niewielkiej odległości znajduje się węzeł komunikacyjny z wyjazdem na autostradę A4. 


 

(źródło : www.francuskapark.pl)
 

1 komentarz:

  1. Całkiem ładne osiedle szkoda tylko że lotnisko jest tak blisko choć z drugiej strony z drogi może być czasem większy hałas. Idealne dla osób mieszkających w centrum.
    Czy już wiadomo o nowych najemcach w któryś z budowanych centrach handlowych??? Śledzę listę z SCC ale dawno nie było tam nic nowego!

    OdpowiedzUsuń