wtorek, 26 lipca 2011

GALERIA POŁUDNIE


GC Investment poinformował , iż łączna kwota udzielonych przez spółkę pożyczek do Galeria Południe Sp. z o.o. jako spółki zależnej wynosi na dzień 25 lipca 8 000 000 zł.
W ramach przedsięwzięcia w Katowicach przy ul. Kolejowej ma powstać kompleks biurowo handlowy. Projekt Galeria Południe będzie pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Konstrukcja nośna, która w tradycyjnych projektach jest drobiazgowo zakrywana, w tym projekcie jest wyeksponowana, spełniając przy tym funkcję zewnętrznej elewacji. Między innymi dzięki takiemu rozwiązaniu, budynek będzie energooszczędny, gdyż zastosowane rozwiązanie pozwala na ograniczenie kosztów związanych z ociepleniem budynku. Budynki będą integrowały w sobie dwie podstawowe funkcję: handlową i biurową, które złożą się na kompleksową ofertę całości, działającej od wczesnych godzin rannych aż po późny wieczór. Dlatego też wyjściowym założeniem funkcjonalnym projektu jest wyraźne rozdzielenie obu części w taki sposób, by mogły one działać niezależnie od siebie. Podstawowym zabiegiem pozwalającym uzyskać zamierzony efekt jest zastosowanie na wysokości pierwszej kondygnacji płyty z zielonym dachem. Oddziela ona funkcje usług i handlu od biur, stając się jednocześnie efektownym zadaszeniem części wejściowej dwóch realizowanych w pierwszej kolejności biurowców oraz jako zielony ogród, strefą wypoczynku dostępną tylko dla użytkowników biur. Również rozdzielone zostały same wejścia do obiektów o różnym przeznaczeniu. Do biur założone zostały wejście od ulicy Kolejowej i w późniejszym etapie od strony północnej, a do obiektu handlowego od strony wewnętrznego naziemnego parkingu.

Budowa kompleksu ma być podzielona na kila etapów , w pierwszej kolejności mają powstać dwa budynki biurowe wraz z towarzyszącą im galerią handlową oraz 2 poziomowy parking podziemny i naziemny. Drugi etap będzie polegał na rozbudowie kompleksu o kolejny biurowiec.
Galeria Południe w liczbach :
- 12 460 m2 powierzchni biurowej (I etap)
- 2 700 m2 powierzchni handlowej (I etap)
- 18 690 powierzchnia biurowa (II etap)
- 3 310 m2 powierzchnia handlowa (II etap)
- 3 846m2 powierzchnia zielonego dachu
- 730 miejsc parkingowych
- 7 kondygnacji powierzchni biurowej
- 1,8 h powierzchnia działki na której ma powstać Galeria Południe
Więcej na temat projektu - www.galeriapoludnie.pl
(źródło : www.propertynews.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz