środa, 15 czerwca 2011

ESK 2016 - DZIEŃ SĄDU


Dziś do Katowic przyjeżdża komisja selekcyjna ,która wybierze Europejską Stolicę Kultury 2016. Wizyta komisji rozpocznie się w urzędzie marszałkowskim od spotkania z przedstawicielami Katowic ds. ESK.
Komisja zobaczy także osiedla Nikiszowiec i Giszowiec . Na Nikiszowcu zaplanowano wycieczkę, której przewodnikiem będą emerytowani górnicy pobliskiej kopalni "Wieczorek" urodzeni na Nikiszowcu. Po południu delegaci spotkają się w Rondzie Sztuki m.in. z przedstawicielami instytucji, które znajdą się w powstającym w rejonie Spodka Kwartale Kultury oraz rektorami Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Sztuk Pięknych.
Ostatnim punktem będzie ul Mariacka, na której komisja zobaczy zrewitalizowane podwórko, projekt galerii Neonów i murale.
Dziś na Mariackiej biuro ESK rozda mieszkańcom 10 tysięcy sadzonek słoneczników, a o 21:00 bistro Lornetta z Meduzą oświetli swój 7 metrowy animowany neon.
Według sondaży przygotowanych przez trójmiasto.gazeta.pl , polskieradio.pl i portal Facebook Katowice są na pierwszym miejscu.
Czy Katowice zostaną Europejską Stolicą Kultury 2016 dowiemy się we wtorek 21 czerwca.

1 komentarz:

  1. o -to dlatego woda w fontannie na rondzie była wczoraj fioletowa :)

    OdpowiedzUsuń