wtorek, 29 marca 2011

REMONT SPODKA

Rozpoczęły się przygotowania do modernizacji elewacji hali widowiskowo - sportowej Spodek. Mostostal Warszawa, główny wykonawca jest w trakcie budowania rusztowania. W pierwszym etapie znikną łuski, następnie płyta azbestowa ,a dopiero potem rozpocznie się montaż nowych łusek.
My niestety tego nie zobaczymy, gdyż Spodek zniknie za foliową kurtyną zabezpieczającą przed pyłem azbestowym. Dodatkowo powstanie 10 metrowa strefa bezpieczeństwa.
Modernizacja elewacji jest to już ostatni etap remontu Spodka, który trwa od 2009 roku. W tym czasie m.in. zwiększyła się pojemność widowni z 9 do 11 tys., wyremontowano wnętrza, zamontowano największy ekran diodowy wiszący nad boiskiem oraz klimatyzacje. Lifting przeszły także zewnętrze tarasy, wymieniono także nagłośnienie.
Wymiana elewacji potrwa do końca czerwca, wtedy także Spodek ma zyskać nowa iluminacje świetlną.


3 komentarze:

  1. W sumie ciekawa sprawa z tą widownią. Zwiększyła się pojemność z 9 do 11 tys., czyli jak? Spodek nie powiększył się, przynajmniej tego nie zauważyłam, znaczy to, że krzesełka są węższe? Byłabym wdzięczna, jak mi to ktoś wytłumaczył.

    OdpowiedzUsuń
  2. wykorzystano pustą przestrzeń na najwyższych trybunach, oraz są krzesełka ,które chowają się pod trybunami, w razie potrzeby są wysuwane i automatycznie się otwierają

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę przyznać, że Spodek po remoncie wygląda dużo ciekawiej. Niby to nie był wielki remont, ale ekipa zrobiła kawał dobrej pracy przy nim, dzięki czemu teraz wygląda naprawdę fajnie :)

    OdpowiedzUsuń